رئیس هیئت کشتی مازندران از قطعی شدن حضور هفت کشور خارجی برای شرکت در نخستین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام امامعلی حبیبی و عبدالله موحد خبر داد.

اصغر ثمربخش اظهار داشت: تاکنون کشورهای ترکیه، آذربایجان، قزاقستان، ارمنستان، داغستان، گرجستان و بلغارستان با ارسال اسامی کشتی گیرانشان به فدراسیون کشتی ایران رسما حضور خود را در مسابقات جام حبیبی و موحد اعلام کردند.

وی افزود: فدراسیون کشتی بلاروس نیز آمادگی خود را برای شرکت در این جام اعلام کرده اما هنوز اسامی کشتی گیران خود را به فدراسیون کشتی کشور تحویل نداده است.

رئیس هیئت کشتی مازندران با اشاره به اینکه نخستین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام امامعلی حبیبی و عبدالله موحد در هفت وزن بزرگسالان برگزار می شود، تصریح کرد: تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان در این جام در هر وزن با شش تا هشت کشتی گیر شرکت خواهد کرد.

ثمربخش با بیان اینکه تیمهای شرکت کننده در این جام هفته جاری وارد کشورمان خواهند شد خاطرنشان کرد: وزن کشی این رقابت ها روز هشتم مرداد در قائم شهر برگزار می شود.

وی ادامه داد: با هماهنگی فدراسیون کشتی و هیئت کشتی مازندران تلاش شده تا از کشورهای صاحب سبک کشتی دنیا برای حضور در این جام دعوت شود.

رئیس هیئت کشتی مازندران خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری هایی که از سال گذشته شده بود، نخستین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام عبدالله موحد و امامعلی حبیبی از اسطوره های کشتی مازندران درتقویم فدراسیون جهانی کشتی ( فیلا ) قرار گرفته است.