مربی اول تیم ملی كشتی آزاد گفت: پس از مسابقه‌های جایزه بزرگ باكو انتقاداتی مطرح شده ولی برخی انتقادها كودكانه هستند.

محسن كاوه اظهار كرد: آن‌هایی كه فكر می‌كنند ما باید با این نفرات در مسابقه‌های جایزه بزرگ باكو نتیجه می‌گرفتیم، كودكانه فكر می‌كنند. هدف ما از حضور در این مسابقه‌ها پشتوانه‌سازی و میدان دادن به كشتی‌گیرانی بود كه برای آینده ایران مفید هستند كه از عملكرد ۶۰ - ۷۰ درصد آن‌ها رضایت داریم.

كاوه در پاسخ به این سوال كه "آیا گرفتن دو برنز توسط ۱۱ كشتی‌گیر نشان دهنده این نیست كه سطح مسابقه‌ها نسبت به توانایی نفرات‌مان بسیار بالاتر بوده و باید برخی‌ها را به مسابقه‌های ساده‌تر اعزام می‌كردیم تا سرخورده نشوند؟" گفت: ما نیمه پر لیوان را می‌بینیم. این مساله را قبول ندارم و كشتی‌گیران ما رقابت نزدیك و پایاپایی داشتند. مثلا سعید احمدی دوبار با كلینچ به فدروشین اوكراینی باخت یا حسام مقدم اگر تجربه داشت گوتسیف روس كه قهرمان شد را شكست می‌داد. او همچنین دو تایم یك بر صفر به شمس‌الوارایف باخت. آذرشكیب در حالی موتالیموف را برد كه در آسیایی به او باخته بود و به كشتی‌گیران آمریكا و آذربایجان هم در كلینچ باخت.

مربی تیم ملی در مورد شكست كشتی‌گیرانی مانند دباغی، حسین‌زاده، محمدیان و رسولی گفت: به اعتقاد من حسین‌زاده و رسولی با این كه میدان زیادی ندیده‌اند اما باز هم می‌توانستند حریفان‌شان را شكست دهند. محمدیان هم می‌توانست بهتر كشتی بگیرد كه البته ۲۰ روز به دلیل آسیب دیدگی تمرین كشتی نداشت. عباس دباغی هم اولین حضورش را در ۶۰ كیلو تجربه می‌كرد و نباید انتظار زیادی داشت.

كاوه در مورد عدم اعزام نفرات اصلی به جام جایزه بزرگ باكو گفت: ما برای تك تك كشتی‌گیران‌مان برنامه خاصی داریم. از طرف دیگر چرا باید نفرات اصلی‌مان را به دل حریفان بفرستیم تا شاید به خاطر میزبانی و اعمال نظر داوران شكست بخورند و روحیه‌شان را از دست بدهند.

وی در پایان در پاسخ به این سوال كه آیا برای آینده كشتی ایران در ۹۶ كیلو برنامه‌هایتان بر روی جعفر دلیری است كه او را به باكو اعزام كردید؟ گفت: دلیری مقابل گوگشلیدزه بهتر از قبل كشتی گرفت و دو تایم یك بر صفر باخت ضمن اینكه در این وزن روی عرفان امیری و عباس طحان نظر داریم كه این كشتی‌گیران به دو مسابقه دیگر اعزام شده‌اند و نمی‌توانستیم از آن‌ها استفاده كنیم.