مسابقات بین المللی کشتی جایزه بزرگ جام "حیدر علی اف"، قبل از ظهر روز جمعه، با شرکت کشتی گیرانی از ۳۴ کشور جهان، از جمله دو تیم کشتی آزاد و فرنگی از جمهوری اسلامی ایران، در باکو آغاز شد.

به گزارش ایرنا، قرار است مراسم گشایش رسمی این مسابقات که در آن ۴۵۰ کشتی گیر شرکت کرده اند، عصر امروز با حضور برخی از مقامات رسمی در مجموعه ورزشی "حیدرعلی اف" باکو برگزار شود.

تیم های منتخب کشتی آزاد و فرنگی کشورمان متشکل از ۱۴ کشتی گیر در دو تیم آزاد و فرنگی در این مسابقات شرکت دارند که در روز نخست مسابقات کشتی گیران آزادکار در برابر حریفان خود روی تشک می روند.

کشتی گیران آزادکار کشورمان قبل از ظهر روز جمعه در دیدار با حریفان خود از کشورهای مختلف به نتایج زیر دست یافتند.

در ۶۰ کیلوگرم، عباس دباغی با یک برد و سعید احمدی با یک باخت .

در ۶۶ کیلوگرم محسن جهانبخشیان یک برد و محسن آقاجانی یک باخت.

در ۷۴ کیلوگرم ایمان محمدیان و حسام مقدم هر کدام یک باخت.

در ۸۴ کیلوگرم محمد حسین زاده یک باخت و اسماعیل نجاتیان یک برد.

در ۹۶ کیلوگرم جعفر دلیری یک باخت .

در ۱۲۰ کیلوگرم محمدرضا آذرشکیب سه برد و احمد رسولی یک باخت.

مسابقات کشتی آزاد بعد از ظهر روز جمعه هم ادامه خواهد داشت.

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به سرمربیگری غلامرضا محمدی در این مسابقات شرکت کرده است و محسن کاوه، اسماعیل دنگسرکی و داوود رخش خورشید، به عنوان مربی این تیم را همراهی می کنند.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم کشتی آزاد کشورمان در حاشیه مسابقات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باکو، با اشاره به سطح بالای مسابقات از نظر تعداد و سطح تیم های شرکت کننده، شرکت کشتی گیران ایرانی را در این مسابقات از جهت کسب تجربه برای آنان حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: در این مسابقات صرف نظر از هر نتیجه ای که عاید کشتی گیران کشورمان شود، آزمون خوبی برای شرکت در مسابقات مهم بازی های آسیایی چین و نیز مسابقات جهانی مسکو کسب خواهد شد.

طبق جدول برنامه مسابقات کشتی گیران فرنگی کار روز یکشنبه در برابر حریفان خود روی تشک خواهند رفت.