جاودانگی به مناسبت هفتادمین سال تولد محمود دولت‌آبادی برگزار می‌شود.

یارتا یاران‏(هنرمند شاعر، بازیگر و نقاش) درباره این نمایشگاه گفت: این عكس‌ها از ۸ تا ۱۵ مرداد در گالری شیرین به‌نمایش درمی‌آیند و تصاویر منتشر نشده بسیاری از محمود دولت‌آبادی را دربردارند.

وی افزود: در این عكس‌ها تصاویری از این نویسنده خواهید دید كه طی سال‌ها درخصوی‌ترین لحظات و در تنهایی‌هایش گرفته شده است. در این مجموعه عكسی از ۲۰ سالگی دولت‌آبادی نیز موجود است كه در عكاسخانه گرفته شده و من با عكس گرفتن از روی آن، این عكس را نیز متعلق به خود كرده‌ام.

یاران افزود: این نمایشگاه «امرداد: جاودانگی/ هفتادمین امرداد ماه محمود دولت‌آبادی» نام گرفته است و پوستر آن‌را نیز خودم طراحی كرده‌‌ام.

وی تاكید كرد: من از معدود عكاسانی هستم كه همچنان آنالوگ كار می‌كنم و عكس‌هایی استثنایی از پاریس دارم كه اگر ناشری آن‌ها را منتشر كند، می‌تواند برای آن با فرانسوی‌ها قرارداد ببندد.

این عكاس، شاعر، بازیگر و نقاش همچنین از برگزاری سه نمایشگاه دیگر از عكس‌هایش در سالجاری خبر داد. وی گفت: اواخر شهریور و اوایل مهر در گالری دی، اواخر پاییز در گالری راه ابریشم و اوایل دی احتمالا در نگارخانه ۶۶ نمایشگاهی از عكس‌هایم برگزار خواهم كرد.

یارتا یاران، عكاس، شاعر، بازیگر تئاتر و سینما و مصحح است. وی تاكنون هفت عنوان كتاب شعر منتشر كرده است و نمایشگاه عكس‌های «سبزوار» و «پاریس هفت دور» از مهم‌ترین نمایشگاه‌های وی هستند.