به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری : ۱۳نفر از عکاسان استان در یک اردوی دو روزه موفق به ثبت بیش از پنج هزار فریم عکس از نحوی زندگی مردم دهستان موگویی به ویژه روستای تاریخی و زیبای " سرآقا سید" شدند.

"سید مهران حسینی" گفت:در این اردوی تخصصی عکاسان چهارمحال و بختیاری علاوه بر دهستان موگویی مسیر گردشگری اردل، چشمه " سرداب"‌ و " آبسرده" و رودخانه بازفت و کارون را نیز به تصویر کشیدند.

وی تصریح کرد: عکاسان استان در این اردوی عکاسی از نظر تصویر شناسی زندگی طبیعی مردم و عشایر و مناظر طبیعی این استان با حمایت حوزه هنری تهیه و تدوین کرده اند.

به گفته وی، این عکس ها در حالت طبیعی به تصویر کشیده شده تا بتوان به واسطه آن خرده فرهنگهای اصیل ایرانی اسلامی این سرزمین را به مخاطبان شناساند.

وی گفت:عکاسان استان در این اردوی دو روزه با مردم روستای سرآقاسید زندگی کردند تا در ثبت تصاویر خود زاویه دیدی جامعه شناسانه و روان شناسانه داشته باشد و از مولفه های بصری و دیداری برای ثبت تصاویر خود بهترین بهره را ببرند.

رییس حوزه هنری چهارمحال وبختیاری گفت: هنرمندان عکاس استان توانستند،خرده فرهنگ های روستایی و عشایری را همراه با مناظر طبیعی که در کنار آنها زندگی روزمره دارند، را عکسبرداری کنند.

حسینی اظهار داشت:این مجموعه عکس، تنوعی از زندگی روستای سرآقاسید شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری و طبیعت پیرامون آنهاست.

مسوول روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال وبختیاری نیز گفت: در این اردوی تخصصی عکاسی حمید خندان ،بهزاد پیشکار، امین شیرازی ،بهروز قادری،حسن اعتدالپور، سینا اسفندیارپور، محمود رییسی ،فرخنده فروزنده، پرستو رحمانی، سمیه حیدری، مریم حیدری،مریم آل مومن و مهشید مهدیان شرکت کردند.

"امین بسیم " افزود: پیش از این نیز عکاسان خانه عکاسان چهارمحال وبختیاری موفق به ثبت و عکاسی از کوچ عشایر،حاشیه رودخانه زاینده رود،آیین های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و موضوعات طبیعت شده بودند.

گفتنی است ،روستای سرآقاسید در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری واقع شده و بیش از هر روستایی در این استان مورد نظر گردشگران داخلی و خارجی است.

امین بسیم