"محمد طلایی" خاطر نشان کرد: برگزاری رقابتهای لیگ، بستر مناسبی است برای حضور و کشف استعدادهای ناب کشتی ایران که می توانند با آموزش و تمرین بیشتر، جانشین مطمئنی برای قهرمانان فعلی کشتی کشورمان شوند.

وی افزود: باید توجه داشت که رقابت های لیگ ،نیازمند قانونمندی و برنامه ریزی دقیقی است تا تاثیرات مثبت و سازنده خود را نمایان کند، چراکه در سالهای گذشته، تجربه برگزاری رقابت های بی برنامه و فاقد کیفیت را نیز داشتیم که هیچگاه نتوانست به اهداف واقعی این عرصه دست یابد.

کاپیتان اسبق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: گویا قرار است رقابت های لیگ دسته یک از اواسط مرداد ماه راه اندازی شود که این پیکارها در صورت قانونمندی و انسجام، می تواند در رشد و شکوفایی استعدادها و بالا نگه داشتن سطح آمادگی کشتی گیران کشورمان مثمرثمر باشد.

قهرمان اسبق کشتی جهان ابراز داشت: متولیان کمیته لیگ فدراسیون کشتی باید به این مساله توجه ویژه ای داشته باشند که هر چه سطح کمی و کیفی رقابت های لیگ دسته یک بالاتر باشد، به همان اندازه نیز روی مسابقات لیگ برتر تاثیرگذار خواهد بود و می تواند میدانی سازنده و پویا را در عرصه کشتی به وجود آورد.

طلایی در خاتمه با اشاره به اینکه همواره آماده است تا در هر بخشی از کشتی به جوانان و نوجوانان این رشته خدمت کند، گفت: برای من فرقی ندارد که در تهران باشم یا اینکه در استان اصفهان و زادگاهم به مربیگری بپردازم، چراکه معتقدم اهالی کشتی می توانند در هر نقطه ای از ایران به پشتوانه های جوان این رشته خدمت کرده و آنان را با تجارب خود بارورتر سازند.