رییس فدراسیون کشتی گفت: یکی از مشکلات اساسی، سالن های ورزشی در ایران به خصوص در فصل تابستان، نبود دستگاه ها و سیستم های خنک کننده استاندارد است.

"محمدرضا یزدانی خرم" در این زمینه توضیح داد: در همه کشورهای دنیا، مسابقه های ورزشی اعم از داخلی و بین المللی در رده های سنی نوجوانان و جوانان در سه ماهه تعطیلی فصل تابستان برگزار می شود.

وی گفت: طبق قوانین و استانداردهای بین المللی ورزشی، کشورهای میزبان مسابقات در رده های سنی نوجوانان و جوانان در فصل تابستان بایستی دارای امکانات و تجهیزات خنک کننده استاندارد در سالن های ورزشی خود باشند.

رییس فدراسیون کشتی گفت: به رغم کمیت و کیفیت بالای برگزاری مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان گرامیداشت "روز جهانی کودک"، متاسفانه گرمای هوای شهر گرگان بر این رقابتها تاثیر گذاشت.

وی افزود: گرمای سالن برگزاری مسابقه ها، واقعا کلافه کننده بود و حال آن که اگر این سالن به وسایل و سیستم های خنک کننده قوی مجهز بود، کمترین نقطه ضعفی در کارنامه مسابقه های بین المللی کشتی نوجوانان "روز جهانی کودک" در گرگان دیده نمی شد.

یزدانی خرم با اشاره به این که فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) و هر فدراسیون بین المللی دیگری، اجازه برگزاری مسابقه های ورزشی در فصل تابستان در سالن های غیراستاندارد را نمی دهد، اظهار داشت: ما بایستی همه سالن های ورزشی خود را به وسایل و دستگاه های خنک کننده و سرمایشی بسیار قوی و در حد استانداردهای جهانی مجهز کنیم.

وی ادامه داد: ما باید آن قدر قوی و مجهز باشیم که بتوانیم در فصل تابستان در هر نقطه ای از ایران که ریشه کشتی دارد، به خصوص استان های شمالی نظیر مازندران و گلستان، مسابقه های بین المللی کشتی را برگزار کنیم.

یزدانی خرم اظهار امیدواری کرد که مسابقه های بین المللی کشتی نوجوانان گرامیداشت "روز جهانی کودک" در سال آینده با شرایط و امکانات خیلی بهتری در یکی از شهرهای ایران برگزار شود.

وی، سطح کمی و کیفی این رقابت ها را در مقایسه با سال های گذشته بهتر توصیف کرد و گفت: امسال تیم های خارجی با بهترین کشتی گیران نوجوان خود به این مسابقه ها آمده بودند.

وی افزود: تیم های آسیایی با توجه به در پیش بودن مسابقه های کشتی قهرمانی نوجوانان ۱۶ و ۱۷ سال آسیا در تایلند، شرایط و موقعیت بهتری داشتند.

یزدانی خرم ادامه داد: رقابت های بین المللی کشتی "روز جهانی کودک" در گرگان، میدان محک خوبی برای نوجوانان کشتی کشورمان در آستانه شرکت در مسابقه های آسیایی تایلند بود.

وی در مورد غیبت برخی از تیم های صاحب نام کشتی آسیا و اروپا در این مسابقه ها خاطر نشان کرد: هندی ها که در رده سنی نوجوانان در سطح آسیا دارای جایگاه و رتبه خیلی خوبی هستند، به رغم دعوت فدراسیون کشتی ایران به خاطر مشکلات مالی نتوانستند به کشورمان سفر کنند.

وی گفت: از سوی دیگر تیم هایی نظیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان با توجه به نزدیکی راه، مشکل پروازی داشتند و به دلیل نبودن بلیت پرواز نتوانستند به ایران سفر کنند و از سوی دیگر امکان سفر زمینی نیز به خاطر کمبود وقت برای آنان میسر نبود.