رقابت‌های بین‌المللی كشتی جام كودك در رده‌ی سنی نوجوانان، با حضور ۲۵۲ کشتی گیر داخلی و خارجی به کار خود پایان داد.

دراین رقابتها که باحضور ۲۵۲ کشتی گیر داخلی و خارجی از نه کشور طی روزهای شنبه و یكشنبه ۱۲ و ۱۳ تیرماه در گرگان برگزار شد و در پایان تیم ایران در هر دو رشته آزاد و فرنگی به مقام قهرمانی دست یافت.

اسامی نفرات و تیم‌های برتر این مسابقات به شرح زیر است:

كشتی آزاد:

رده‌بندی انفرادی:

۴۲ كیلوگرم: ۱- احسان سنچولی (ایران) ۲- احمد علیزاده (ایران) ۳- سیاوش احمدی (ایران) و عبداله كشیمال (تركیه) ۵- محسن ملكی (ایران) و لوانین مورتس‌خاوادزه (گرجستان)

۴۶ كیلوگرم: ۱- باریس كایا (تركیه)‌۲- امید خدر (ایران) ۳- رضا اطری (ایران) و شهاب دهقان (ایران) ۵- مجید میریانچی (ایران) و بزیك بلوكوادزه (گرجستان)

۵۰ كیلوگرم: ۱- رسول ثمینی (ایران) ۲- دانیال حجتی (ایران) ۳- دكا گوجیاشویلی (گرجستان) و سجاد عبدی (ایران) ۵- علی قدرتی (ایران) و معمر سانچاك (تركیه)

۵۴ كیلوگرم: ۱- مهمت سوید (تركیه) ۲- بهزاد بهروزی راد (ایران) ۳- ناصر ضیایی (ایران) و لوان سكالایندزه (گرجستان) ۵- علیرضا تصادفی (ایران) و پیمان قجر (ایران)

۵۸ كیلوگرم: ۱- سلاطین كلیچ‌صلایان (تركیه) ۲- عزیز آیلیكجی (تركیه) ۳- ایمان باقری (ایران) و پیمان حقی (ایران) ۵- جواد ضیایی (ایران) و جواد سلیمی (ایران)

۶۳ كیلوگرم: ۱- نیما نعیمی (ایران) ۲- حسین طالبی (ایران) ۳- داویت بوزیاشویلی (گرجستان) و مهران بابایی (ایران) ۵- صابر لسانی (ایران) و نوری كوتان اوغلو (تركیه)

۶۹ كیلوگرم: ۱- علی شفیع‌زاده (ایران) ۲- هابین تكین (تركیه) ۳- بهروز كاویان (ایران) و لاشا گیگاشویلی (گرجستان) ۵- مختار مختارگرجی (ایران) ۵- ایراكلی موسیدزه (گرجستان)

۷۶ كیلوگرم: ۱- سلیم خودژایف (تاجیكستان) ۲- سینا غلامی (ایران) ۳- مصطفی صادق‌زاده (ایران) و رسول كالاتچی (تركیه) ۵- لاكوب پیترلاشویلی (گرجستان) و ایراكلی موسیدزه (گرجستان)

۸۵ كیلوگرم: ۱- آیكوت چوما (تركیه) ۲- احسان خالقی (ایران) ۳- حیدر علی‌زایی (ایران) و الكساندر هوشتین (بلاروس) ۵- عباس با اصل (ایران) و محمدرضا نظری (ایران)

۱۰۰ كیلوگرم: ۱- عبداله قمی (ایران) ۲- گنوپیتر لاشویكی (گرجستان) ۳- عابد مرادمند (ایران) و انیس باندیرما (تركیه) ۵- امیررضا بابایی (ایران) و امیررضا اكبرزاده (ایران)

رده‌بندی تیمی:

۱- ایران ۹۴ امتیاز

۲- تركیه ۸۵ امتیاز

۳- گرجستان ۶۷ امتیاز

۴- تاجیكستان ۱۴ امتیاز

۵- عراق ۱۱ امتیاز

كشتی فرنگی:

رده‌بندی انفرادی:

۴۲ كیلوگرم: ۱- رضا خدری (ایران) ۲- حسین ساوری (ایران) ۳- مهرداد خمسه (ایران) و امید امرایی (ایران) ۵- هوشگلدی نوماتمای (تركمنستان) و اعلا عباس (عراق)

۴۶ كیلوگرم ۱- بهروز ملكی (ایران) ۲- مصطفی ابراهیمی (ایران) ۳- صادق واحدی (ایران) و هاكان بایماگانتسوف (قزاقستان) ۵- اوفاری شاوادزه (گرجستان) و علیرضا غلامحسینی (ایران)

۵۰ كیلوگرم: ۱- مصطفی بهزادی مقدم (ایران) ۲- نیكاستی تسخالادزه (گرجستان) ۳- كرار عباس (عراق) و حامد شبرنگ (ایران) ۵- میلاد ندایی (ایران) و محمدرضا زوار (ایران)

۵۴ كیلوگرم: ۱- امیر كعب عمیر (ایران) ۲- سرمد هاشم (عراق) ۳- رضا همتی (ایران) و پژمان پشتام (ایران) ۵- شماگی بلوكوادزه (گرجستان) و میلاد محمدی (ایران)

۵۸ كیلوگرم: ۱- سهیل مقبلی (ایران) ۲- تورنیكی جانگاوادزه (گرجستان) ۳- امید احمدی میلاسی (ایران) و رسول گرمسیری (ایران) ۵- علی كامل (عراق) و فاضل غفاری (ایران)

۶۳ كیلوگرم: ۱- فیروز تسولوكیدزه (گرجستان) ۲- سید مرتضی انوشه (ایران) ۳- تیمور رخوادزه (گرجستان) و پیام جاویدی اخلاص (ایران) ۵- محسن زیرك (ایران) و سعید سبحانی (ایران)

۶۹ كیلوگرم: ۱- جانی بك كاندیبایف (قزاقستان) ۲- محمد رسولی (ایران) ۳- بابك زین‌العابدین‌پور (ایران) و محمدسعید اردكانی (ایران) ۵- سید روح‌اله حسینی (ایران) و امان علی عطایف (تركمنستان)

۷۶ كیلوگرم: ۱- یوسف قادریان (ایران) ۲- لاشا گوادزه (گرجستان) ۳- امیرحسین مولایی (ایران) و اویس جانعلی‌زاده (ایران) ۵- مهدی خان‌چگینی (ایران) و عبداله ابراهیم‌زاده (ایران)

۸۵ كیلوگرم: ۱- روبرت كوبلیاشویلی (گرجستان) ۲- آركادی پطروسیان (تركمنستان) ۳- فرشاد رستمی كیا (ایران) و آكاكی كاندلاكی (گرجستان) ۵- حمید گلستانی (ایران) و میلاد درخشی (ایران)

۱۰۰ كیلوگرم: ۱- بابك دژبانی (ایران) ۲- حیدر عبدالرحیم (عراق) ۳- مهدی قسمتی (ایران) و لاكوب كاجانیا (گرجستان) ۵- علی عسگری (ایران) و امید زرین‌چگینی (ایران)

رده‌بندی تیمی:

۱- ۹۶ امتیاز

۲- گرجستان ۷۱ امتیاز

۳- عراق ۴۸ امتیاز

۴- تركمنستان ۲۶ امتیاز

۵- قزاقستان ۱۸ امتیاز