نمایشگاه «منتخبی از یک عمر عکاسی بهمن جلالی: عکاسی در ایران از ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۰» در فلورانس، شامل ۴۲ عکس از مجموعه‌های انقلاب، کویر و مناظر شهری بهمن جلالی است که در ابعاد ۹۰ در ۶۰ سانتیمتر به نمایش گذاشته شده‌اند و تا ۲۹ آگوست(هفتم شهریورماه) ادامه خواهد داشت. درکنار نمایش عکس‌های جلالی، عکس‌هایی از رعنا جوادی(همسرآن زنده‌یاد) هم به نمایش گذاشته شده است. جوادی در این مجموعه؛ عکس‌های بزرگ خود را از اصفهان و فلورانس روی بنرهای بزرگ چاپ کرده و به نمایش درآورده است. این عکس‌ها در حقیقت پروژه‌ای برای به تصویر کشیدن اصفهان و فلورانس است؛ دو شهری که از مدتی پیش "خواهرخوانده "اعلام شده‌اند.

به‌گفته رعنا جوادی، مجموعه ویلا رومانا هر سال نمایشگاهی برای ارائه آثار عکاسان جوان برپا می کند و درکنار آن از یک هنرمند بین‌المللی هم برای برپایی ورک شاپ و نمایش آثارش دعوت به عمل می‌آورد. امسال قرار بود بهمن میهمان این نمایشگاه باشد، او حتی قبل از سفر به آلمان عکس‌های این نمایشگاه را هم انتخاب کرده بود، ولی هیچ‌گاه این فرصت را نیافت که در این نمایشگاه حضور یابد.

درکنار نمایش عکس‌های بهمن جلالی، رعنا جوادی عکس‌های بزرگ خود را از اماکن تاریخی اصفهان به نمایش گذاشته است. او درین حال هم‌اکنون مشغول عکاسی از اماکن فلورانس برای ارائه یک کار ترکیبی است.

به‌گفته مسئولان این نمایشگاه، بهمن جلالی با ثبت تاریخ ایران به خصوص از طریق عکس‌های سیاه و سفید خود به ثبت وقایع سیاسی کشورش در طی چند دهه پرداخت؛ وقایعی چون انقلاب ایران، جنگ ایران و عراق و همچنین تغییر در زندگی شهری. تمامی اینها در عکس‌های نمایشگاه اخیر در فلورانس به تصویر کشیده شده است.

جلالی زمانی در گفتگو با کاترین داوید(ادیتور آثار عكس مستند خاورمیانه و مدیرهنری موسسه "تاپیس" ) از دو نیروی اصلی در عکاسی نام برده بود؛ یکی واقع‌گرایی و دیگری زمان. او گفته بود توسعه عکاسی به این معناست که ما برخوردی چهره به چهره با تاریخ بصری خود و مردمانمان داشته باشیم.

مجموعه ویلا رومانای فلورانس از قدیمی‌ترین مراکز فرهنگی کشور ایتالیا محسوب می‌شود که سال ۱۹۰۵ با هدف ارائه آثار هنرمندان رشته‌های مختلف تاسیس شده است. از آن زمان به بعد در این مجموعه نمایشگاه‌های مهمی برپا شده و هنرمندان سرشناسی آثار خود را به نمایش گذاشته اند که ازجمله آنها می‌توان به کریستین موبوس، کته کولویتس وارنست بارلاخ اشاره کرد.