نمایشگاه عکس "گشتی‌ در موزه‌های بزرگ دنیا"، گزیده آثاری از موزه لوور پاریس با پشتیبانی مرکز حمایت از ایرانیان خارج کشور از تاریخ ۱۲تا ۱۷ تیرماه در نگارخانه فرهنگسرای ارسباران برپا شد.

به نقل از روابط عمومی بنیاد فردوسی؛ این نمایشگاه، مجموعه عکس‌های میثم موحدفرد از برترین گنجینه فرانسه است که شهرتی جهانی دارد و سالانه بیش از ۱۲ میلیون تن از آن بازدید می‌کنند.

نمایشگاه عکس لوور، رهاورد سفر نوروزی بنیاد فردوسی برای برگزاری جشن هزاره شاهنامه در تالار اصلی یونسکو است که با اقبال چشمگیر ایرانیان و ایران دوستان ساکن اروپا در یازدهم فروردین ماه امسال به انجام رسید.

میثم موحدفرد، معاون فرهنگی و برون مرزی بنیاد فردوسی، با گزینش برخی از آثار عکاسی خود کوشش کرده تا در این مجموعه،‌ گوشه‌ای از گنجینه‌ بسیار ارزشمند لوور مربوط به تمدن‌های کهن گیتی را در قاب تصویر جلوه‌گر کند.

این نمایشگاه، گام نخست از دنباله نمایشگاه‌هایی برای بازنمایی موزه‌های بزرگ دنیاست که قصد دارد تا در سال جهانی نزدیکی فرهنگ‌ها،‌ با شیوه ایرانیان را با میراث مشترک بشری پیوند دهد.

فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی،‌ پل سیدخندان از روز شنبه دوازدهم تیرماه تا پایان هفته میزبان بازدید کنندگان است.