كامران عدل نمایشگاهی از تك‌عكس‌های ۸ سال اخیرش را در نگارخانه شیرین برپا خواهد كرد.

كامران عدل از عكاسان باسابقه ایران با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه حدود ۲۵ قطعه تك عكس‌ دیجیتالی را به نمایش خواهم گذاشت كه طی هشت سال گذشته عكاسی كرده‌ام.

وی افزود: عكس‌های این نمایشگاه موضوع واحدی ندارند و هر كدام تك‌عكس‌های بسیار زیبایی است كه طی این سال‌ها عكاسی كرده‌ام برخی از آن‌ها را نیز از میان چند مجموعه مختلف بیرون كشیده‌ام.

عدل همچنین گفت: عكس‌های این نمایشگاه را با تیراژ بالا چاپ خواهم كرد، تا قیمت هر قطعه عكس كاهش یابد و همه علاقه‌مندان قدرت خرید آن‌‌ها را داشته باشند.

این نمایشگاه ۳۰ بهمن‌ماه در نگارخانه شیرین برپا خواهد شد.

كامران عدل متولد ۱۳۲۰ تهران و فارغ التحصیل كارشناسی عكاسی از انیستیتو عكاسی پاریس است. او یكی از اولین عكاسان معماری ایرانی است كه تا كنون بیش از هزار اسلاید مربوط به معماری ایرانی را ثبت و ضبط كرده است.

این عكاس معماری و بنا ، چاپ و انتشار بیش از یازده جلد كتاب مصور از ایران و كشور های جهان ، عكاسی بیش از سه هزار اسلاید از زندگی عشایر ایل بختیاری و عكاسی بیش از هزار اسلاید از مراسم و سالگردهای مذهبی را در كارنامه حرفه‌ای خود دارد.

وی تاكنون نمایشگاه‌های متعددی در داخل و خارج از كشور برگزار كرده است، نمایشگاه واشنگتن، كارت پستال های غیر عادی، مفتول‌های آهنی، قوطی های كنسرو ، سیب زمینی های استامبولی و یكی بود ، یكی نبود از جمله نمایشگاه‌های این عكاس پیشكسوت است.