معاون رییس جمهورو رییس سازمان تربیت بدنی درمراسمی كه باحضور وزیر دادگستری برگزار شد، ازمدال آوران تیم ملی كشتی كشورمان در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۹ دانمارک تقدیر كرد.

علی سعیدلو معاون رییس جمهورو رییس سازمان تربیت بدنی در نشستی همراه با مرتضی بختیاری وزیر دادگستری با مدال آوران تیم ملی کشتی کشورمان درمسابقات ۲۰۰۹ دانمارک در رده آزاد وفرهنگی دیدار کرد واز نزدیک وضعیت آنها را بررسی نمود .

معاون رییس جمهور ورییس سازمان تربیت بدنی در این جلسه اظهار داشت: كشتی و تمرینات آن كاری سخت و انسان ساز است، جوانان ما با تلاش و توكل، نشان داده اند كه مرد میدانهای سخت هستندو هر سختی را آسان می كنند.

رییس سازمان تربیت بدنی افزود:من از جانب ریاست محترم جمهور، از جانب مردمی كه شما را نمایندگان ورزشی و معرفتی خودشان می دانند و از جانب تمام مدیرانی كه در خدمت ورزشند، كسب مدالهای قهرمانی و اخلاق شایسته شما را در میادین بین المللی، مورد قدردانی قرار می دهم .

دكتر سعیدلو خاطرنشان كرد:رشد و ارتقاء كشتی جهان مرهون یادگیری فنون و خلاقیت های قهرمانان كشتی ایران است، بهمین دلیل مردم ما از شما انتظارات بیشتری، چه از نظر قدرت و مهارت و چه از نظر اخلاق و معرفت دارند. توام بودن تربیت بدنی و تربیت اخلاقی در فدراسیون كشتی باید مورد عنایت سایر فدراسیونها قرار گیرد.

دكتر سعیدلو، دولت دهم را پشتوانه محكم ورزش و ورزشكاران معرفی نمود و توجه كشتی گیران را به انتظارات مقام عظمای ولایت جلب کرد و اشاره نمود: قهرمانان پهلوان منش ما در تمام میادین بین المللی، رسالت شاد كردن میلیونها ایرانی و ارضاء غرور ملی و فرهنگی آنها را به عهده دارند و توجه به این تعهد است كه می تواند توان و اراده آنها را مضاعف گرداند.

امیدوارم بزودی كشتی ایران بجایگاه جهانی خود بازگردد، كشتی معرف معرفتهای حاكم بر ورزش ماست و ما بر اساس توقع بالایی كه از كشتی داریم، حمایت كاملی هم از این رشته بعمل خواهیم آورد.

دکتر سعیدلو معاون رییس جمهور ورییس سازمان تربیت بدنی با قدردانی از لطف همیشگی خداوند تاکید کرد :با حضور در تمرینات تیم ملی کشتی در استادیوم آزادی دیدم که این رشته ورزشی به چه اندازه سخت طاقت فرسا است .اما مطمئن هستم برای جوانان ایرانی که کارهای سخت را آسان تر انجام می دهند وبرای رسیدن به هدف بزرگشان تلاش وکوشش می کنند این موضوع نیز امری طبیعی است.

دکتر سعیدلو ادامه اظهار داشت:پایه واساس کشتی برای ایران است به همین دلیل باید با فرهنگ ایرانی واستفاده از قهرمانان بزرگ ملی این رشته ورزشی را دربین دانش آموزان با اصل رفاقت وجوانمردی گسترش دهیم چون شرایط مناسبی داریم.

معاون رییس جمهور وریس سازمان تربیت بدنی خاطر نشان كرد :شما کشتی گیران وقهرمانان سایر رشته ها فرزندان خوب این مملکت هستید وبه شما اطمینان می دهم دولت دهم پشتوانه محکمی برای شما در عرصه های مختلف وحتی مشکلات بزرگ وکوچک است .

وی افزود : خوشحالم که الان درخدمت پهلوانانی مثل سوریان ،تقوی ،معصومی وسایر کشتی گیران زحمت کش ومربیان بی ادعا هستیم که امیدوارم بااین مراسم انگیزه ای بوجود آید که با دعای مردم زحمات مسوولان وغیرت ورزشکاران بازهم شاهد این باشیم که این بار ورزشکاران ایران در سکوهای بالاتر قرار بگیرند تا پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران در میادین مختلف به احتزاز در آید.

دکتر سعیدلو بااشاره با نظرات مقام معظم رهبری درخصوص حضور جوانان ایرانی در پیکارهای برون مرزی خاطر نشان کرد :دوست داریم ورزشکاران کشتی گیر ایرانی وقتی پا به روی تشک کشتی می گذارند یاد میلیونها ایرانی باشند که با برد آنها شاد می شوند وباباخت دچار غم واندوه می شوند من مطمئن هستم با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به ورزش کشتی در آینده ای نزدیک بازهم در عرصه های مختلف بدرخشد تا کمک کند که ورزش اولویت اول مردم شود.

رییس سازمان تربیت بدنی در پایان درباره تسهیلات ویژه برای قهرمانان اظهار داشت :برنامه های ویژه ای برای صندوق حمایت از قهرمانان وپیشکسوتان داریم تا بدون حاشیه وبا آرامش ،بهتر وراحت تر به کار خود ادامه دهند.

سازمان تربیت بدنی دوست دارد وقتی ورزشکار مدال آورش پا در میادین مختلف بگذارد کسی نباشد که او را نشناسد وبه او افتخار نکند همچنین قصد داریم با هماهنگی هایی که با ریاست محترم بانک مرکزی شده است به زودی طرحی از ورزش کشتی برروی اسکناس ویا چک پول حک شود چون کشتی متعلق به ایران است .

پس از صحبت های معاون رییس جمهور ورییس سازمان تربیت بدنی ،مرتضی بختیاری وزیر دادگستری که میهمان ویژه این نشست بود گفت :اعتقاد داریم در زمینه های علمی، هنری و ورزشی باید به جوانان این مرز وبوم در جهان افتخار کنیم .

وی افزود:کشتی گیران تیم ملی کشورمان با افتخار در مسابقات جهانی با کسب مقام های درخشان باعث شدند که مردم ایران خوشحال و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه در پیکارهای برون مرزی به احتزاز در آید .من این موفقیت را به سازمان تربیت بدنی ،دکتر سعیدلو که با نگرش جدید وارد عرصه ورزش شده است و جامعه ورزش تبریک عرض می کنم وامیدوارم این موفقیت اولیه در دوران ریاست دکتر سعیدلو در ورزش نوید بخش روزهای آفتابی آینده باشد .

در ابتدای جلسه مسوولان فدراسیون کشتی همراه با مربیان تیم ملی گزارشی کامل از وضعیت تیم های ملی در مسابقات ۲۰۰۹ دانمارک که منجر به نایب قهرمانی تیم ملی کشتی فرهنگی وآزاد شدارایه کردنند وسپس کشتی گیران نیز یکایک از مشکلات خود رییس سازمان تربیت بدنی را مطلع نمودند .

این گزارش حاکی است دراین جلسه یزدانی خرم رییس فدراسیون کشتی ضمن قدر دانی از توجه مسوولان ورزش کشور به ورزش اول ایران اسلامی گفت :واقعا ورزش کشتی دربین تمام رشته ها بسیار سخت وطاقت فرسا است .

وی افزود :باید برای اول شدن در پیکارهای بزرگ جهانی هزینه کنیم وبه دنبال زیر بنا سازی در مدارس باشیم چون خوشبختانه کشتی ایران بزرگانی دارد که می توانند برای جوانان ایران یک استاد تمام عیار باشند.

یزدانی خرم ادامه داد :از صمیم قلب خوشحال هستم که رییس سازمان تربیت بدنی از نزدیک درد دل کشتی گیران را می شنود .اکثرکشتی گیران تیم ملی، دانشجو هستند وغیر از ورزش به دنبال علم وتحصیل نیز رفته اند که جا دارد مسئولان ورزش فکری برای مشکلات مالی مدال آوران تیم ملینیز بكنند.

رییس فدراسیون کشتی با ابراز امیدواری بر نگاه ویژه نمایندگان مجلس به ورزش در سال جاری اظهارداشت :خوشبختانه نگاه ویژه ای به ورزش کشور ازسوی دولت محترم دهم شده است وامیدوارم که نمایندگان مردم نیز با همکاری لازم واختصاص یک در صد از بودجه ادارات ونهادهای مختلف به ورزش باعث شوند تا دگرگونی وسالی توام از موفقیت را مخصوصا در کشتی داشته باشیم سربازان کشتی ایران آماده هستند تا در پیکارهای جهانی باز هم برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کنند .

در این جلسه فردین معصومی وحمید سوریان به عنوان نماینده کشتی گیران وهمچنین محمد بنا ومحسن کاوه سرمربیان تیم ملی کشتی آزاد وفرنگی کشورمان که در مسابقات ۲۰۰۹ دانمارک موفق به کسب عنوانهای مختلف شدند از نگاه رییس سازمان تربیت بدنی تقدیر و تشکر کردنند واز مشکلات ورزشکاران تیم ملی کشتی مسوولان را باخبرنمودند که مقرر شد بصورت ویژه مسایل بوجود آمده حل شود

سپس مدال آوران کشتی به ترتیب از دست دکتر سعیدلو هدایای خود را دریافت کردنند نکته جالب این بود که رییس سازمان تربیت بدنی اجازه برخواستن به هیچ کدام از قهرمانان را در هنگام اهداء جوایز نداد وخود شخصا باحضور در کنار آنها ضمن تبریک هدایا را به آنها اهدا نمود.

گفتنی است در این نشست ،وزیر دادگستری ،سراجی ،سجادی ،قاسمی ومسئولان فدراسیون کشتی ،حضور داشتند.