سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد گفت: گاتسالوف با ۳۰ تا ۴۰ درصد آمادگی در لیگ برتر کشتی آزاد شرکت کرد و باز هم کشتی گران ایرانی را شکست داد.

محمد حسن محبی اظهار كرد: آمادگی دو کشتی گیر روس تباری که در مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ برتر کشتی آزاد حضور پیدا کردند پایین بود، اما کشتی گیرانی از ایران را شکست دادند که به دلیل حضور در رقابت‌های لیگ برتر در اوج آماگی قرار داشتند.

محبی با اشاره به اینکه انتقاداتش در حوزه کشتی بدون حب و بغض و صرفا به منظور سازندگی است، گفت: چرا

در کشتی ما که قرار بود تقوی در آن سرآمد جهان شود به یک باره شکست می خورد؟ دلیل این نقص بر می گردد به مشکلاتی که در ورزش کشور وجود دارد، مشکلاتی که باعث می شود تقوی و گودرزی شکست بخورند و یزدانی و ابراهیمی قادر به ادامه کشتی نباشد.

وی گفت: تنها راهکار برون رفت از این شرایط سپردن امورات مربوط به ورزش کشتی به دست اهل این رشته است.

محبی افزود: کشتی ما طی چند سال اخیر رشد رو به جلویی نداشته و نزول کرده است و بیان این موضوع نباید به کسی بر بخورد.

وی با اشاره به اینکه کشتی ایران از لحاظ دارا بودن استعداد و نوابغ در جایگاه بالایی قرار دارد، تاکید کرد: کشتی گیران ما تنها نیازمند حمایت و نظارت هستند و در غیر این صورت کشتی گیرانی به مانند یزدانی به عنوان یک نابغه بزرگ کشتی را از دست می دهیم، اگر حمایت و نظارت صورت گیرد می بایست کشتی گیری مانند عرفان امیری که قهرمان جوانان جهان است برای دو سال آینده قهرمان بزرگسالان جهان شود.

دارنده نشان نقره رقابت‌های جهانی مکزیکوسیتی در پایان تصریح کرد: کشتی گیران ما از استعداد و فیزیک خوبی برخوردارند و اگر روح آنها را هم بسازیم از کشتی گیران برتر روس نیز پیشی خواهند گرفت.