جلسه كمیته دفاتر پیشخوان دولت به ریاست معاون امور عمرانی استانداری یزد و با حضور مدیركل فناوری اطلاعات وزارت نیرو و اعضای این كمیته در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش ایلنا از یزد، سید محمد میرسعیدی در این جلسه با اشاره به مصوبه دولت در سال جاری كه با هدف كاهش ترددهای درون شهری و برون سپاری مجموعه اقدامات دولتی به مردم به تصویب رسیده، گفت: هدف دولت از این طرح، ارائه خدمات به مردم در اسرع وقت با پیمودن كمترین مسافت است.

وی افزود: با این مصوبه، ارائه خدمات دفاتر پیشخوان دولت مشابه مراكز پلیس + ۱۰ و دفاتر مخابراتی با واگذاری فعالیت‌ها و اقدامات به بخش خصوصی صورت می‌پذیرد.

میرسعیدی تصریح كرد: فراهم‌سازی مقدمات این امر، نیازمند اجرای تمهیدات دستگاه‌های مربوط با توجه به شرح وظایف و نوع ارائه خدمات آنها است.

معاون عمرانی استاندار نیز از برگزاری جلسات بررسی و كارشناسی هفتگی این طرح با حضور دستگاه‌های مربوطه خبرداد.

وی با اشاره به سخنان مدیركل فناوری اطلاعات وزارت نیرو از تهیه نرم‌افزاری برای ۶ كلانشهر كشور و استان یزد در راستای پرداخت قبوض آب و برق از طریق تلفن ثابت خبر داد و افزود: این نرم‌افزار به صورت دوطرفه است و مشتركان می‌توانند علاوه بر آگاهی از اطلاعات میزان مصرف و هزینه قابل پرداخت، از طریق همان سیستم بدون مراجعه به بانك، قبوض خود را پرداخت كنند.

در این جلسه مصوب شد در راستای تجمیع خواندن، ویرایش و توزیع قبوض آب، برق و گاز توسط اداره پست در یك نوبت و به صورت متمركز بررسی‌های تكمیلی صورت پذیرد و این طرح به صورت آزمایشی در یكی از شهرهای استان اجرا شود.