مهندس حسین قدیانی طی مراسمی با حضور سردار نقدی فعالیت خود را به طور رسمی در راس بسیج دانشجویی آغاز کرد.

مراسم معارفه رئیس جدید بسیج دانشجویی عصر شنبه با حضور حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و معاونین فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تالار ابن سینای دانشگاه تهران برگزار شد.

حجت الاسلام محمدیان در این مراسم رئیس پیشین سازمان بسیج دانشجویی را از نیروهای مطرح فکری نظام خواند و افزود: طی مدت فعالیت دکتر سراج در بسیج دانشجویی، ایده های ارزشمندی توسط ایشان تبیین شد.

وی افزود: در آینده از سراج بیشتر در نظام اسلامی استفاده می شود که امیدوارم همچنان شاهد رشد و پیشرفت ایشان باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری درباره رئیس جدید سازمان بسیج دانشجویی نیز گفت: مهندس قدیانی از افراد متدینی است که سابقه زیادی در عرصه بسیج دانشجویی دارد از رو انتظار می رود که در زمان ایشان شاهد اعتلای هر چه بیشتر بسیج دانشجویی و استفاده بهتر از فرصتهای موجود باشیم.

سردار محمدرضا نقدی نیز طی سخنان خود اهمیت بسیج دانشجویی را در تجانس با اصل انقلاب دانست و تاکید کرد: اساس انقلاب اسلامی بر علم و فرهنگ است لذا بسیج دانشجویی به عنوان تشکلی فرهنگی باید در متن جهاد علمی فرهنگی کشور قرار گیرد.

وی افزود: امروز انتظار از بسیج دانشجویی این است که در راه اعتلای ارزش های انقلاب اسلامی پیگیر و پیشرو باشد.

در ادامه این مراسم رئیس جدید سازمان بسیج دانشجویی پیرامون وضعیت موجود و وظایف پیش روی بسیج دانشجویی سخن گفت.

مهندس قدیانی گفت: مهمترین مبحث پیش روی بسیج دانشجویی جنگ نرم است که پس از پایان جنگ تحمیلی علیه ایران آغاز شده و مقام معظم رهبری نیز بارها به آن اشاره کرده اند.

وی افزود: متاسفانه هدف اصلی جنگ نرم محیط علمی و دانشگاهی کشور است که از این جهت هوشیاری بیشتر بسیج دانشجویی را می طلبد.

حسین قدیانی گفت: کشورهای غربی با بررسی وضعیت خود به این نتیجه رسیدند که برای نابودی این انقلاب باید از راه دیگری وارد شوند و در نتیجه جنگ نرم را در پیش گرفتند.

در پایان این مراسم لوح های یادبودی از طرف تشکل های مختلف بسیج دانشجویی به رئیس پیشن سازمان بسیج دانشجویی تقدیم شد.