رئیس فدراسیون كشتی گفت: فدراسیون كشتی برای تحقق اهداف پیش روی خود نیازمند بودجه‌ای ده میلیاردی در سال ۸۹ است.

محمدرضا یزدانی‌خرم با اشاره به این موضوع افزود: فدراسیون كشتی در سال ۸۸ بودجه‌ای شش میلیاردی داشت كه در بسیاری از مواقع مجبور بودیم در برخورد با شرایط مختلف با توجه به مشكلات مالی فدراسیون در پرداخت‌ها با مشكلاتی مواجه باشیم.

وی استنباط خود برای افزایش ۴ میلیاردی بودجه فدراسیون كشتی را راه اندازی انستیتو كشتی و پرورش دو تیم ۴۰ نفره آزاد و فرنگی برای المپیك لندن عنوان كرد و گفت: با توجه به حساسیت المپیك لندن، پس از بررسی‌های لازم تصمیم به تشكیل دو تیم ۴۰ نفره آزاد و فرنگی گرفته ایم كه برگزاری اردو های آنها در هر سال بودجه ای ۱ میلیاردی را می طلبد و البته راه‌اندازی انستیتو كشتی نیز بودجه‌ای یك میلیاردی می‌خواهد كه جمعا مبلغی در حدود ده میلیارد تومان می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال كه آیا مشكلات موجود در سازمان ورزش بر سر بودجه فدراسیون ها، علی سعیدلو با بوجه درخواستی فدراسیون كشتی موافقت خواهد كرد، اظهار داشت: ما اگر هدف خود را موفقیت در المپیك لندن قرار داده‌ایم، می‌بایست هزینه‌های آن را نیز پرداخت كنیم. اعتقاد دارم كه مبلغ درخواستی ما از سازمان تربیت‌بدنی كمتر از حتی یك تیم فوتبال رده پنجمی لیگ است و باید نسبت به تحقق آن اقدام شود چراكه در غیر این صورت با مشكلات بسیاری مواجه خواهیم بود.

وی افزود: بودجه درخواستی ما در واقعیت می‌بایست از سوی مجلس شورای اسلامی پرداخت شود و قطعا در صورتی كه برنامه لازم و مناسب از سوی همه فدراسیون ها به نمایندگان مردم ارائه شود، آنها نیز بدون هیچ مشكلی بودجه كلی سازمان ار افزایش خواهند داد.

یزدانی‌خرم با انتقاد از نحوه تقسیم بودجه فدراسیون های ورزشی در سال‌های اخیر گفت: متاسفانه در طول سالیان اخیر علی‌رغم اینكه از كشتی به عنوان ورزش اول كشور نام برده می‌شود، تنها شاهد افزایش پنج تا ۱۰ درصدی بودجه فدراسیون كشتی بوده‌ایم در حالی كه بودجه برخی از فدراسیون‌ها كه مدال آور هم نیستند، رشدی چند برابر ما را داشته است.

وی در رابطه با مسابقات كشتی جام یادگار امام (ره) نیز گفت: به طور كلی این مسابقات با حضور شش تیم، متشكل از یك تیم داخلی و پنج تیم خارجی برگزار می‌شود و به غیر از عراق چهار تیم صاحب‌نام دنیا برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی كرده‌اند و امیدواریم تجربه خوبی برای جوانان كشتی فرنگی كشورمان در این مسابقات رقم بخورد.

یزدانی‌خرم همچنین در خصوص انتقادهای محمد بنا از امكانات موجود در كشتی گفت: خود ما نیز همیشه از كمبود امكانات رنج برده‌ایم. محمد بنا اگر انتقادی می‌كند این انتقاد در مورد فدراسیون كشتی نبوده و مورد نظر او سازمان تربیت‌بدنی و كمیته ملی المپیك است، متاسفانه علی‌رغم اینكه كشتی همواره در ایران به عنوان سرآمد ورزش معرفی می‌شود اما هنوز هم فضا و سالن مناسبی برای پرورش نوجوانان و جوانان كشتی كشورمان نداریم.

وی در واكنش به صحبت های این مربی كه گفته بود در پایان سال ممكن است از تیم ملی جدا شود، گفت: در وهله اول كه قطعا قرارداد بنا تمدید و وی به كار خود ادامه خواهد داد، ضمن آنكه حكم مربیان تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی تا پایان المپیك لندن زده شده و در پایان هر سال فقط قرارداد مالی آنها تمدید می شود.

یزدانی خرم همچنین در پاسخ به این سئوال كه آیا سازمان تربیت‌بدنی بعد از اولین قهرمانی كشتی فرنگی در دنیا جایزه‌ای برای آنها در نظر گرفت؟ خاطر نشان كرد: در طول سالیان اخیر رسم بر این بوده است كه هدایای اهدایی سازمان تربیت‌بدنی در پایان هر سال به قهرمانان داده می‌شود كه این نحوه پرداخت‌ها اعتراضاتی را در بین تیم‌ها و قهرمانان داشته است. آنها انتظار دارند كه هدایای خود را پس از هر بار افتخار‌آفرینی از سوی سازمان دریافت كنند و البته تا امروز این اتفاق نیفتاده است.

یزدانی‌خرم همچنین گفت: جای تاسف است كه برخی از قهرمانان كشتی ما هنوز هم هدایای زمان ریاست محمدعلی‌آبادی بر سازمان ورزش را نگرفته‌اند. امیدوارم علی سعیدلو با دیدی بهتر و نگاهی گشاده‌تر نسبت به تقدیر از مدال‌آوران ورزش كشورمان اقدام كنند.