دارنده هفت مدال طلا، نقره و برنز کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: به چیزی جز سومین طلای المپیکم فکر نمی کنم.

آرتور تایمازوف ازبکی که اصلیتش به منطقه اوستیای روسیه بازمی گردد، در جام کیف اوکراین به مقام قهرمانی رسید. این قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد پس از تورنمنت کیف گفت: کشتی گیران بزرگی در جام کیف شرکت کردند و نمی توانم بگویم که راحت اول شدم. البته هدفم اولی نبود بلکه می خواستم کشتی بگیرم تا شرایطم را ارزیابی کنم.

وی در مورد تلاشش برای حضور در المپیک چهارم خود گفت: پیش از پکن با خودم گفتم که اگر قهرمان شدم، برای المپیک لندن هم به کارم ادامه می دهم تا سومین طلای المپیکم را در لندن بگیرم. وقتی توان و خدف برای این کار دارم چرا نباید انجام دهم. در حال حاضر هم به هیچ چیزی جز سومین طلای المپیک فکر نمی کنم.

تایمازوف در پاسخ به این سوال که چرا مثل برادرت تیمور تایمازوف که وزنه بردار بود و در ترکیب تیم اوکراین قهرمان المپیک آتلانتا شد، رو به وزنه برداری نیاوردی؟ در بچگی در منطقه اوستیا وزنه بردار بودم اما از ۱۱ سالگی باشگاه کشتی در محل زندگی مان راه اندازی شد و من هم به کشتی رفتم. در آن زمان با البروس تدیف هم باشگاهی بودیم و کشتی را در یک جا یاد گرفتیم.

دارنده دو طلا و یک نقره المپیک در مورد این که چرا مثل برادرت ملیت اوکراینی را انتخاب نکردی گفت: برادرم که قهرمان المپیک بود برای اوکراین مسابقه داد و تدیف هم اینچنین کرد اما به من پیشتهادی نشد. خیلی ها فکر میکنند چون روسیه سنگین وزن های خوبی دارد من این کشور را ترک کردم اما حقیقت این است که روس ها موسل بز را برای المپیک سیدنی انتخاب کردند که این یک تصمیم قطعی و غیر قابل تغییر بود برای همین من برای ازبسکتان کشتی گرفتم. پس از المپیک باز هم به روسیه برگشتم و قهرمان کشور شدم اما در زمان مسابقات اروپایی قوانین تغییر کرد و باید دوسال کشتی نمی گرفتم تا بتوانم به تیم ملی روسیه بازگردم که دوری دوساله احمقانه بود و دوباره به ازبکستان برگشتم.

تایمازوف در مورد این که کجا زندگی می کند، ابراز داشت: در ازبکستان زندگی میکنم اما معمولا برای دوره های تمرینی به اوستیای جنوبی میروم چون در ازبکستان حریف تمرینی های خوبی ندارم.