شش ملی ‌پوش كشتی فرنگی ایران در جام یادگار امام (ره) كشتی نمی‌گیرند.

مسابقات بین‌المللی كشتی فرنگی در جام یادگار امام (ره) در حالی پنجشنبه و جمعه در قم برگزار می‌شود كه حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی، فرشاد علیزاده، حبیب الله اخلاقی و امیرعلی اكبری با نظر كادر فنی در این مسابقات غایب خواهند بود.

جمشید خیرآبادی مربی تیم ملی كشتی فرنگی در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: غیبت این شش نفر موجه است ولی سایرین باید مسابقه دهند.

امید نوروزی و سعید عبدولی به دلیل وزن كم‌كردن زیاد در جام جهانی و همچنین به خاطر كشتی‌های خوبی كه در آنجا گرفتند معاف شدند. علی اكبری و علیزاده هم مصدوم هستند و اخلاقی دچار بیماری شده است كه در جام جهانی هم با وجود بیماری كشتی گرفت.

خیرآبادی در مورد دلیل غیبت حمید سوریان گفت: اگر كشتی‌گیران نخبه را در همه مسابقات شركت دهیم عمر قهرمانی‌شان پایین می‌آید. كشتی گیری مانند سوریان باید كمتر وزن كم كند و حداكثر سالی دوبار به اوج برسد و مسابقه دهد. البته به این معنا نیست كه كشتی‌گیری از حالا انتخاب شده باشد. محمدبنا هم بارها گفته اگر یك ۵۵ كیلویی ۵۰ درصد سوریان كشتی‌ بگیرد به او اطمینان خواهد كرد.

مربی تیم ملی كشتی فرنگی در پایان در مورد انتخاب تیم اعزامی به مسابقه‌های قهرمانی آسیا در هند گفت: دو ملاك اصلی داریم. ملاك عمده عملكرد كشتی‌گیران در جام یادگار امام خواهد بود و شرط دیگر نظر كمیته فنی است.