نمایشگاه تك‌عكس‌های «كامران عدل» شامگاه روز گذشته ـ ۳۰ بهمن ماه ـ با حضور سفیران كشورهای فرانسه، بلژیك و ایتالیا گشایش یافت.

دراین نمایشگاه كه درگالری‌ «شیرین» برگزار شد، ۲۰ عکس که هریک از آنها در تیتراژ ۲۰ نسخه عرضه شده به‌فروش گذاشته شده است.

این تابلوها «متمایل»، «نگاه»، «معركه‌گیری»، «نه راهی به سویی»، «دوچرخه علی كوچولو»، «چه حالی؟»، «در آغاز قصه نقطه بود»، «چه عجله‌ای؟»، «موازی»، «نیمه شب»، «برخورد»، «سایه روشن قرمز»، «نیم‌رخ»، «نگاه كبود»، «كافه دیجیتالی»، «انتظار دستان»، «گل‌های شمعدانی»، «صندلی زرد پلاستیكی»، «پایان راه»، «پنج‌ونیم بامداد» نام دارند.

در این نمایشگاه می‌توانید هر تابلو را در هر قطعی كه می‌خواهید سفارش دهید، قطع‌های ۶۰ ×۴۰ (۷۵ هزار تومان)، ۷۰×۵۰ (۹۰ هزار تومان)، ۹۰×۶۰ (۱۱۰ هزار تومان)، ۷۰×۱۰۰ (۱۴۰ هزار تومان)، نسخه هنرمند (۳۰۰ هزار تومان) و تابلوهای نصب شده بر دیوار گالری (۱۱۵ هزار تومان) است.

عدل در آیین گشایش این نمایشگاه به خبرنگار ایسنا گفت: من یك عكاس حرفه‌ای هستم و معمولا به‌صورت سفارشی كار می‌كنم و فرصت عكاسی هنرمندانه برای خود ندارم، بنابراین گاهی در بین انجام كارهایم تك عكس‌هایی می‌گیرم كه آنها را در این نمایشگاه جمع كرده‌ام و این عكس‌ها مربوط به سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ است.

کامران عدل درباره کاهش قیمت عکس‌هایش در این نمایشگاه نیز اذعان داشت: بحران اقتصادی دنیا عکاسان را در فرانسه برآن داشته تا عکس‌ها را در تیراژ بالا و قیمت بسیار پایین عرضه كنند. من هم برای اولین‌بار در گالری «شیرین» تصمیم گرفتم تا این كار را تجربه كنم.

نمایشگاه تک عکس‌های کامران عدل تا تاریخ پنجم اسفند ماه دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۱صبح تا ۸ شب از این آثار در نگارخانه شیرین واقع در بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی، ساختمان انجمن خوشنویسان ایران دیدن كنند.