مربی تیم ملی كشتی آزاد گفت: ۸۰ درصد اسكلت تیم اعزامی به جام جهانی از جام تختی خواهد بود.

محسن كاوه اظهار كرد: پیش از این اعلام كرده بودیم كه برای مسابقات جام جهانی و آسیایی هند از جام تختی تیم اعزام می‌كنیم كه برای جام جهانی ۸۰ درصد تیم اعزامی از جام تختی استفاده می‌كنیم و حتی برای آسیایی نفرات بیشتری از این جام را اعزام خواهیم كرد.

وی درپاسخ به این سوال كه آیا سطح جام تختی پایین بود؟ گفت: یك ایراد كلی كه وارد است به زمان برگزاری جام تختی مربوط می‌شود كه در ترافیك تورنمنت‌ها و مسابقات برگزار شد.

این باعث می‌شود تیم‌های خارجی كمتر استقبال كنند. از سوی دیگر چون خارجی‌ها تیم‌های زنان هم دارند، بیشتر به مسابقاتش می‌روند كه مسابقات مردان وزنان با یكدیگر برگزار می‌شود. با این حال فكر می‌كنم بتوانیم با بررسی زمان مناسبتری پیدا كنیم و هم با رایزنی بهتر تیم‌های بیشتری را جذب كنیم.

كاوه در مورد غایبان پرشمار جام تختی گفت: مهدی سكویی و صادق گودرزی با نظر كادر فنی مسابقه ندادند چون باید در جام جهانی كشتی بگیرند. فردین معصومی هم كه همواره از مرتب‌ترین كشتی‌گیران ما بود به دلیل فوت یكی از اقوامش تمرین نداشت و كتبی نامه داد كه كشتی نگیرد. حسن رحیمی نیز در دوران آموزشی سربازی است كه البته با كمك‌های تربیت بدنی نیروهای مسلح خصوصا روزبهانی شرایط بهتری برای او فراهم شده اما یك ماه آموزشی را باید برود اما، در این میان غیبت سعید ابراهیمی، جمال میرزایی، اباذر اسلامی و مهران رضازاده غیرموجه بود.

مربی تیم ملی ادامه داد: میرزایی در اردوی تیم ملی نیز شركت نكرد و نامه داد كه امتحانات دانشگاهی دارد. دو روز مانده به جام تختی هم نامه داده كه مصدوم شده كه باید دید كجا مصدوم شده چون در امتحانات بوده است. سعید ابراهیمی هم دلیلی برای غیبتش ارائه نكرده كه مطمئنا با غایبین غیرموجه برخورد خواهد شد چرا كه كشتی گیران باید در سیستم قرار گیرند. برخی از آنها در لیگ كشتی می‌گیرند اما وقتی بحث ملی وسط می‌آید خبری از آنها نیست كه برخورد خواهیم كرد.

كاوه در مورد اجازه‌ی یافتن رضا یزدانی برای شركت در جام تختی ابراز داشت: با حضور مسولین فدراسیون نشست خوبی با یزدانی داشتیم كه در واقع اتمام حجت كردیم. یزدانی هم متوجه شد كه برای موفقیت باید در سیستم باشد. او استعداد خوبی است كه در جام تختی هم نسبتا خوب كشتی گرفت ولی هنوز باید خیلی كار كند.

وی در پایان در مورد حضور نداشتن كشتی‌گیران شاخص گفت: یك سری نفرات جوان در حال تزریق شدن به كشتی ایران هستند كه همین كشتی گرفتن با خارجی‌ها و رسیدن به خودباوری دستاورد خوبی است. از طرف دیگر چند كشتی گیر ارمنستان و كشتی گیر ۶۰ كیلویی داغستان نفرات نسبتا خوبی بودند.