مربی تیم ملی کشتی ایران، از خط خوردن کشتی گیرانی که عدم شرکت شان در جام جهان پهلوان غیر موجه است از تیم ملی خبر داد.

اسماعیل دنگسرکی پیرامون سطح کیفی مسابقات سی امین دوره ی مسابقات جام جهان پهلوان غلامرضا تختی با بیان اینکه در روز نخست به دلیل تعدد مسابقات مرحله های پایین نمی شد سطح کیفی مسابقات را تخمین زد خاطر نشان کرد: در روز پایانی و مخصوصا در اوزان ۶۰، ۷۴، ۸۴ و ۱۲۰ کیلو گرم شاهد مسابقات سطح بالا و نزدیک به کیفیت های جهانی بودیم. در این روز نسبت به روز نخست قهرمانان بیشتری بر روی تشک رفتند و این مهم باعث شد در روز دوم شاهد کشتی های جذاب تر و زیباتری باشیم.

وی افزایش تعداد تیم های خارجی شرکت کننده در این مسابقات را از اهداف برگزاری مسابقات جام تختی ندانست و افزود: هدف اصلی و مهم برگزاری این مسابقات شناسایی کشتی گیران داخلی و سنجیدن سطح کیفی آنها است. به شخصه از نحوه ی کشتی برخی کشتی گیران جوانی که در این رقابت های حضور پیدا کردند لذت بردم و شگفت زده شدم. برخی از آنها حذف شدند و برخی دیگر به روی سکو رفتند. از همین‌جا اعلام می کنم هیچ یک از جوانان مستعدی که در این رقابت ها کشتی قابل قبولی گرفتند از دیدگاه کادر فنی تیم ملی حذف نشده اند بلکه کاملا جذب افکار مربیان تیم ملی کشتی شده اند.

مربی تیم ملی ادامه داد: حتی نفراتی داشتیم که با سن ۱۶ سال در این رقابت ها حضور پیدا کرده بود و البته مسابقات بسیار خوب و زیبایی را بر روی تشک به نمایش گذاشت. قطعا چنین کشتی گیرانی جذب افکار مربیان تیم ملی شده اند تا بتوانیم برای تیم ملی بزرگسالان ایران پشتوانه سازی کنیم. ۵ نفر از این جوانان به خوبی نظر کادر فنی را به خود جلب کردند و یقین دارم در آینده از این پنج کشتی گیر جوان بیشتر خواهید شنید.

دنگسرکی پیرامون کیفیت کشتی گیران خارجی حاضر در این تورنومنت بیان داشت: مسلما سطح کیفی کشتی گیران خارجی که در سی امین دوره ی جام جهان پهلوان تختی حضور پیدا کرده اند نسبت به نفرات اول تا سوم جهانی در سطح بسیار پایین تری قرار داشتند.

وی افزود: کشتی گیرانی که در رقابت های جهانی و المپیک موفق به کسب عناوینی می شوند، برای خود برنامه ریزی دقیقی را تدوین می کنند. به طوری که اگر زمان برگزاری مسابقات جام تختی در برنامه ریزی آماده سازی آنها در زمان مناسبی قرار بگیرد قطعا شرکت خواهند کرد. از همین رو باید تاکید کنم یکی از دلایل مهم عدم شرکت کشتی گیران تراز اول جهانی در این مسابقات تداخل جام تختی با برنامه ریزی های شخصی آنها برای کسب آمادگی به منظور شرکت در رقابت های قهرمانی جهان در روسیه است.

دنگسرکی پیرامون کشتی گیران غایب تیم ملی گفت: آنهایی که عذرشان موجه است و پیش از این کتبا به ما اعلام کرده بودند از نظر کادرفنی غیبتشان بلا مانع است اما ملی پوشانی که بدون هیچ عذر موجهی در این مسابقات حضور پیدا نکردند از اردوی تیم ملی خط خواهند خورد و از آنها در جام جهانی روسیه و مسابقات آسیایی هند استفاده نخواهد شد.

مربی تیم ملی در پایان از هیئت کشتی اصفهان به دلیل برگزاری شایسته این رقابت ها و میزبانی خوب تشکر کرد.