نمایشگاه عکس‌های ضدجاذبه دنیس دارژک در نیویورک به نمایش درمی‌آیند. در این عکس‌ها قانون جاذبه از میان رفته‌ است.

نمایشگاهی با عنوان «هایپر» در گالری لارنس میلر درحال برگزاری است. این نمایشگاه شامل ۱۵ عکس رنگی از عکاس ۴۸ ساله فرانسوی به نام دنیس دارژک است. هایپر لفظی است که به سوپرمارکت‌های جدید در پاریس و روئن اطلاق می‌شود که در آنها نیازهای خریداران در بسته‌بندی‌های براق و شیک به فروش می‌رسند. این بسته‌بندی‌ها و فروشگاه پس‌زمینه عکس‌های این هنرمند فرانسوی هستند.

دارژک برای گرفتن عکس‌هایش زنان و مردانی که بین ۱۷ تا ۲۳ سال سن دارند را به این فروشگاه‌ها برده و از آنها درحال پریدن عکس گرفته‌است. شیوه‌ی کار دارژک در فیلم مستندی ساخته ماری-کلوتیلد شری به زیبایی تصویر شده‌است. این عکس‌ها تنش موجود و جاری میان بدن انسان و محیطی مصنوعی را بیان می‌کنند. این عکس‌ها واکنشی نو، شوخ‌طبعانه و بسیار متفاوت به مسئله مصرف‌گرایی جهانی و آزادگی روح و جان است.

«هایپر شماره ۳» مردی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد در یخچالی بزرگ یخ زده است. «هایپر شماره ۱۵» مردی را نشان‌می دهد که حدود نیم‌متری به هوا پریده و یادآور فرشته‌ای است که از نقاشی باروک در حال فرار باشد. عکس‌های دارژک در سرعت بالا گرفته شده‌اند و با فوتوشاپ روی آنها کار نشده‌است.

عکس‌های دنیس دارژک بارها در اروپا و استرالیا در ۱۰ سال گذشته به نمایش درآمده‌اند. او از سال ۱۹۸۵ در ساخت موزیک‌ویدیو و فیلم‌های سینمایی همکاری کرده است.