در حالی كه وزیر نیروی هند به وجود مشكلاتی در مورد پروژه ۱۰ میلیارد دلاری تولید برق این كشور در ایران اذعان كرد یك مقام دیگر هندی تاكید كرد: كل این پروژه در ابهام قرار دارد.

به گزارش فارس در حالی كه بیش از یك دهه است هندی‌ها به دلایل مختلف تصمیم گیری در مورد حضور در خط لوله صلح را به تاخیر انداخته اند به نظر می‌رسد یك پروژه مهم دیگر ایران توسط آن‌ها به همین سرنوشت دچار می‌شود. پایگاه اینترنتی لیومینت طی گزارشی نوشت طرح ۱۰ میلیارد دلاری تولید ۶ هزار مگاوات برق در ایران و انتقال بخشی از آن به هند به سرنوشت خط لوله صلح دچار خواهد شد.

شركت دولتی ان تی پی سی قرار است در سرمایه گذاری مشترك با ایران این طرح را اجرا كند. شركت هندی پاور گرید نیز مسئول احداث خطوط انتقال به هند است. وزیر نیروی هند گفت مشكلاتی در مورد این پروژه وجود دارد. شارما رئیس شركت ان تی پی سی نیز گفت: ما تنها در صورتی می‌توانیم این پروژه را احداث كنیم كه امكان احداث خطوط انتقال به هند وجود داشته باشد.

بر اساس این گزارش دو راه برای انتقال برق به هند وجود دارد یكی از طریق دریا و دیگری از طریق خاك پاكستان. راه دریایی به طول ۱۰۰۰ كیلومتر از نظر اقتصادی هزینه بسیار بالایی دارد.