سرپرست تیم كشتی فرنگی خوزستان پس از كسب عنوان قهرمانی در سومین دوره از مسابقات المپیاد ورزشی ایرانیان گفت: با توجه به این‌كه تیم ما در رویارویی با حریفان خود از سراسر كشور مشكلی نداشت، كسب عنوان قهرمانی برای تیم خوزستان قابل پیش‌بینی بوده است.

اردوان صاحب اظهاركرد: اگر چه فرنگی‌كاران خوزستانی به مقام قهرمانی دست یافتند اما من از عملكرد ورزشكاران راضی نیستم.

وی افزود: تیم كشتی فرنگی خوزستان با هشت ورزشكار به این دوره از این مسباقات اعزام شده بود. مهدی حویزه در وزن ۷۴ كیلوگرم به دلیل مصدومیت نتوانست عنوان قهرمانی خود را كه یك ماه پیش در جریان مسابقات انتخابی تیم ملی كه در دزفول برگزار شد را تكرار كند.

صاحب تصریح‌كرد: خوشبختانه محمدزاده حسن كشتی‌گیر وزن ۶۶ كیلوگرم در این دوره از رقابت‌ها موفق به تكرار عنوان قهرمانی خود شد.

وی گفت: زمان برگزاری مسابقات المپیاد، زمان مناسبی نبوده است، بنابراین ورزشكاران ما به دلیل خستگی و مصدومیت موفق به نتیجه دلخواه نشده‌اند. با توجه به اینكه كشتی فرنگی خوزستان در كشور حرف نخست را می‌زند. به همین دلیل من به عنوان سرپرست همراه تیم و با توجه به توانمندی‌های كشتی فرنگی خوزستان از عملكرد این تیم راضی نیستم.

وی افزود: سامان عبدولی از اندیمشك، محمد زاده‌حسن از شوش و پارسانظری از اهواز به ترتیب در وزن‌های ۵۵، ۶۶ و ۱۲۰ كیلوگرم صاحب مدال طلا شدند.همچنین ابراهیم ترنج و پیمان بارون‌زاده هر دو از شوش دو مدال برنز را برای تیم خوزستان به ارمغان آوردند.

صاحب گفت:‌ این دوره ازرقابت‌ها به دلیل حضور ۱۰ تیم برتركشتی فرنگی كشور در سطح بسیار بالایی برگزار شده بود. در این رقابت‌ها تیم‌های مازندران، تهران، فارس و خوزستان به عنوان مدعیان عنوان قهرمانی با یكدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار داشت: استان فارس با كسب دو مدال طلا، یك نشان نقره و یك مدال برنز و استان اردبیل با كسب یك مدال طلا و دو نقره به ترتیب بر سكوهای دوم و سوم این دوره از رقابت‌های المپیاد جای گرفتند.

تیم كشتی فرنگی خوزستان در سومین دوره از رقابت‌های المپیاد ورزشی ایرانیان كه از ششم بهمن‌ماه و به مدت ۲روز در مشهد برگزار شده بود، با كسب سه مدال طلا و ۲ نشان برنز بر سكوی قهرمانی ایستاد.