رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند که به برخی از این کاریکاتورها اشاره می شود.

در کاریکاتورهای امروز تعلیق مذاکرات سازش و همه پرسی تعیین سرنوشت جنوب سودان بیشترین توجه رسانه های عربی را به خود اختصاص داده است.

شناسایی فلسطین؛ زبونتو به میخ می کشم!

روزنامه الوطن عربستان امروز مخالفت و جبهه گیری علنی واشنگتن در قبال به رسمیت شناختن فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ را مورد توجه قرار داده است.

بین این سه انتخاب کن؛ ادامه شهرک سازی، تداوم شهرک سازی، پیگیری شهرک سازی

روزنامه الحیات چاپ لندن امروز در کاریکاتوری به تعلیق مذاکرات سازش توجه دارد. بر این اساس، در این مذاکرات طرف آمریکایی قدرت هیچ گونه دخالتی را ندارد و تنها نظاره گر بازی خوردن ابومازن از نتانیاهو است.

وحدت اعراب در تصمیم گیری؛ بدو رسیدی

روزنامه الاتحاد امروز تصمیمات اخیر کشورهای عربی در زمینه مذاکرات سازش را به چالش کشیده است. بر این اساس، آنان بودند که با اتخاذ تصمیم رفتن به مذاکرات مستقیم با تل آویو موجبات رسیدن این گفتگوها به در بسته را فراهم آوردند.

هدایای بابانوئل برای ابومازن و نتانیاهو

روزنامه الوطن قطر امروز با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال نو میلادی تعلیق مذاکرات سازش در مسئله فلسطین را مورد توجه قرار داده است. بر این اساس، بابانوئل آمریکایی برای ابومازن پرنده صلح قلابی و برای نتانیاهو شهرک سازی و تسلیحات جنگی هدیه آورده است!

بخوای نخوای جدایی!

روزنامه الایام بحرین همه پرسی تعیین سرنوشت در سودان را عاملی برای جداشدن جنوب سودان از این کشور دانسته که با طرح و فشار غربیها دنبال می شود.

مصالح مردم در اسارت

روزنامه النهار لبنان امروز با اشاره به تعلیق گفتگوهای ملی و نشست های هیئت وزیران در لبنان، آسیب اصلی این مسئله را متوجه شهروندان لبنانی دانسته است.