رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند که به برخی از این کاریکاتورها اشاره می شود.

در کاریکاتورهای امروز مسئله مذاکرات سازش خاورمیانه توجه رسانه های عربی را به خود اختصاص داده است.

کلید تشکیل دولت در عراق!

روزنامه الایام بحرین امروز در کاریکاتوری به تداوم تاخیر در تشکیل دولت عراق با وجود گذشت ۸ ماه از انتخابات پارلمانی اشاره کرده است.

معضل کاهش باران؛ ابر کیلویی چند؟!

روزنامه القدس العربی امروز به معضل کاهش بارش باران در برخی از کشورهای منطقه توجه کرده است. در کاریکاتور یک شهروند عرب در حال پرسیدن قیمت هر کیلو ابرباران زاست!

شفافیت انتخابات در جهان عرب!

روزنامه الرایه قطر امروز در کاریکاتوری به تقلب های گسترده و عدم شفافیت در انتخابات کشورهای عربی توجه کرده است. بر این اساس، حکومتهای عربی به هیچکدام از شرایط برگزاری یک انتخابات سالم پایبند نیستند.

نه به اسرائیل!

روزنامه البیان امروز در کاریکاتوری به فعالیتهای نمادین و نمایشی جامعه جهانی در برخوردهای دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی توجه کرده است.

آینده صلح خاورمیانه؛ خودکشی!

روزنامه العرب الیوم اردن امروز در کاریکاتوری مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده و آن را بی نتیجه دانسته است.

کشور مستقل فلسطین؛ بپر پایین!

روزنامه الوطن قطر امروز در کاریکاتوری به امید پوچ تشکیلات خودگردان برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در سایه مذاکرات سازش توجه کرده است. در کاریکاتور نتانیاهو نردبان منتهی به مسیر تشکیل کشور فلسطین را از زیرپای تشکیلات خودگردان کشیده است.