محسن كاوه اظهار كرد: در لیست قبلی تیم ملی، در وزن ۹۶ كیلو نام دو نفر اعلام شده بود و رضا یزدانی انتخاب نشده بود كه كنار گذاشته شود. كادر فنی به این نتیجه رسید كه عرفان امیری در مسابقه‌های جهانی گزینه بهتری است.

وی به تشریح انتخاب ملی‌پوش ۹۶ كیلو پرداخت و گفت: ظهر جمعه با رییس و نایب رییس فدراسیون جلسه گذاشتیم تا موضوع را كالبدشكافی كنیم. یزدانی اگر می‌خواست در مسابقه‌های جهانی كشتی بگیرد باید پایش تا الان بهبود پیدا می‌كرد اما در تمرین چهارشنبه یك بار هم زانو نزد تا زیرگیری كند. با توجه به این مصدومیت و سابقه‌ای كه از یزدانی سراغ داریم، هیچ تضمینی وجود نداشت كه در مسابقه‌های جهانی به خاطر مصدومیت كشتی را نیمه كاره رها كند. در آنجا هیچ كس دیگر نمی‌تواند كاری كند و این اعتماد برای ما وجود نداشت كه كشتی‌ها را به پایان برساند حتی اگر بازنده از تشك خارج شود. اگر این اتفاقات در مسكو رخ می‌داد نه تنها از نظر امتیازی بلكه از نظر روحی تیم لطمه می‌خورد به همین دلیل كادر فنی در نهایت عرفان امیری را انتخاب كرد.

كاوه در پاسخ به این سوال كه آیا مسائل انضباطی و نرفتن یزدانی به تئاتر دلیل انتخاب نشدن او نبوده است؟ گفت: دلیل انتخاب نشدن یزدانی كاملا فنی بوده است. در مورد مسائل اردویی هم ناهماهنگی‌هایی داشت. در مورد رفتن تیم ملی به تئاتر نیز آقای صنعت‌كاران به او گفته بود با مربیان هماهنگ كن اما این كار را نكرد. یزدانی در مصاحبه‌اش هم گفته كه برای دویدن بیرون رفته بوده اما او با چه كسی هماهنگی كرده بوده كه تمرین دوومیدانی انجام دهد؟ این مسائل وجود داشته و پس از این كه رییس فدراسیون به او گفته كه جداگانه به سایرین ملحق شود به تئاتر برود، وی این كار را نكرده و گفته راننده تاكسی محل تئاتر را بلد نبوده است.

كاوه همچنین گفت: متاسفانه عادت شده وقتی جوان‌هایی اشتباه می‌كنند، از آن‌ها یك سری حمایت‌های غیر مسوولانه می‌شود در حالی كه نباید این گونه باشد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال كه آیا رضا یزدانی برای بازی های آسیایی گوانگ‌جو شانس دارد؟ گفت: هنوز هیچ كشتی‌گیری برای بازی‌های آسیایی انتخاب نشده و یزدانی نیز مانند سایرین شانس ملی‌پوش شدن دارد.