دارنده مدال برنز المپیک پکن گفت: مسابقات جهانی امسال در کشوری برگزار می‌شود که مدعی اصلی قهرمانی است و روسها در کشور خود جنگنده تر از هر زمانی کشتی می‌گیرند.

سید مراد محمدی کشتی گیر آزادکاروزن ۶۰ کیلوگرم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: از سال گذشته پس از ناکامی در رقابتهای جهانی دانمارک تمرینات خود را رها نکردم و با قهرمانی در جام تختی توانستم دوباره نظر کادر فنی را به خود جلب کنم.

دارنده مدال طلای جهان ادامه داد: تاکنون در چند دوره رقابتهای جهانی و المپیک شرکت کرده ام و تجربه لازم برای این حضور در این رقابتها داشته و شناخت کافی از تمامی حریفانم دارم من خوب تمرین کرده و وزحمت خود را کشیده ام، نتیجه قابل پیش بینی نیست و همه چیز در روز مسابقه مشخص می شود شرایط بدنی، وزنی، قرعه و چند مسئله دیگر در کسب مدال موثر است و من نیز تلاش می کنم با توجه به تجربه بالایم، کم اشتباه کشتی بگیرم.

دارنده مدال برنز جهان تصریح کرد: قصد توجیه ندارم اما اگر سال گذشته شرایط به درستی رقم می خورد می توانستم کودوخوف روس را شکست دهم و علاوه براین روس فدروشین اوکراینی، زادیک آمریکایی، حسین اف آذربایجانی و چند کشتی گیری دیگر در مسکو حریفان من محسوب می شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک تیم یکدست و همدل داریم و امیدوارم با تلاش تمامی ملی پوشان تیم ملی کشتی آزاد ایران در جایگاه شایسته ای قرار گیرد.

رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۱۹ تا ۲۲ شهریورماه در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار می شود و مراد محمدی سال گذشته در هرنینگ به مقام پنجم رسید.