امید نوروزی در دومین حضورش در مسابقات جهانی این فرصت طلایی را دارد تا نام خود را در فهرست مدال‌آوران كشتی فرنگی ایران ثبت كند.

جوانی و جنگندگی دو ویژگی بسیار مهم نوروزی هستند. او در رقابت های جهانی دانمارك هم اگر كمی تجربه داشت شاید روی سكو می‌رفت اما حالا با گذشت یك‌سال به طور حتم این خلا را بر طرف كرده و می‌تواند در مسكو خاطره‌ای خوش از خود به جای بگذارد.

در این وزن یك مدعی اصلی به نام اسلام‌بك آلبیف قهرمان جهان و المپیك از روسیه حضور دارد اما سایر ۶۰ كیلویی ها در سطح پائین‌تری هستند و شكست دادن آنها دور از ذهن نیست.

حسن علی‌اف قهرمان اروپا از آذربایجان، دلشاد آریپوف برنده مدال نقره مسابقات جهانی دانمارك از ازبكستان، اوزه‌بیو دیاكونو از رومانی، جیانگ شنگ قهرمان آسیا از چین و جانگ جی هیون قهرمان المپیك آتن از كره جنوبی كشتی‌گیران قدر۶۰ كیلو هستند ضمن این‌كه ملی‌پوشان قزاقستان و گرجستان را هم نباید فراموش كرد.

نفرات برتر مسابقات مهم وزن ۶۰ كیلوگرم كشتی فرنگی در یكسال اخیر:

** جهانی ۲۰۰۹: ۱- اسلام بك آلبیف(روسیه) ۲- دلشاد آریپوف(ازبكستان) ۳- نوربخیت چنگیزبایف(قزاقستان) و ویتالی رحیم‌اف(آذربایجان)

** ۲۰۱۰ اروپا: ۱- حسن علی‌اف(آذربایجان) ۲- كونستیانتین بالیتسكی(اوكراین) ۳- تونیمیر سوكول(كرواسی) و زائور كورماگومداف(روسیه)

** ۲۰۱۰ آسیا: ۱- جیانگ شنگ (چین)۲- وو سئونگ جائه (کره جنوبی) ۳- سانیاربک جوماشف (ازبکستان) و راویندر سینگ (هند)

** جام پیتلاسینسكی:۱- ایوو آنگلوف(بلغارستان) ۲- زائور کورماگومداف(روسیه) ۳- تاریک بلماندی(فرانسه) و روسلان اسرافیلوف(اوکراین)

** جایزه بزرگ باكو: ۱- حسن علی‌یف ( آذربایجان) ۲- اوزه‌بیو دیا کونو (رومانی) ۳ – فواد علی یف (آذربایجان) و آندره استیگ برگ ( نروژ)