دارنده مدال طلای کشتی جوانان جهان گفت: با روحیه بالا برای حضور در رقابتهای جهانی مسکو آماده می شوم و امیدوارم امسال مدال خوشرنگی کسب کنم.

حسن رحیمی کشتی گیر آزادکار وزن ۵۵ کیلوگرم با بیان این مطلب افزود: علیرغم تمرین در اردوهای تیم ملی به دلیل حضور در خدمت سربازی با تصمیم مسئولان ورزشی نیروهای مسلح و در آستانه رقابتهای جهانی روسیه اواسط مردادماه راهی مسابقات ارتشهای جهان شدم.

وی ادامه داد: در این مسابقات با پیروزی بر چند رقیب صاحب مدال طلا شدم. سطح رقابتها نسبت به آنچه که فکر می کردم بالاتر بود و دیدار با حریف کره ای جنوبی که دارنده مدال برنز آسیا بود در مسابقه فینال سخت ترین مبارزه ام بود.

رحیمی اظهار داشت: پس از بازگشت از این رقابتها بلافاصله به اردوی تیم ملی آمدم تا تمریناتم را برای حضور در این مسابقات جهانی مسکو از سربگیرم. در رقابتهای ارتشهای جهان برای رسیدن به سر وزن مجبور شدم چند کیلویی کم کنم و باید تلاش کنم با برنامه ریزی مناسبی که توسط کادر فنی صورت گرفته است کم کم برای حضور در مسکو که از اهمیت بسیار بیشتری برای من برخوردار است آماده شوم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در وزن ۵۵ کیلوگرم حریفان سرسختی از کره شمالی، ژاپن، کره جنوبی، روسیه، بلاروس و چند کشور دیگر را پیش رو دارم و امیدوارم کشتی های خوبی را درمسکوبه نمایش گذاشته و با کسب یک مدال خوشرنگ جواب اعتماد کادر فنی را بدهم.

رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۱۹ تا ۲۲ شهریور ماه در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار می شود. حسن رحیمی سال گذشته عضو تیم ملی کشتی آزاد در رقابتهای جهانی هرنینگ بود که نتوانست صاحب مدال شود.