رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند، که ما به برخی از این کاریکاتورها اشاره می کنیم.

امروز رسانه های عربی در بخش کاریکاتور روز خود علاوه بر مسائلی همچون مذاکرات سازش و عقب نشینی آمریکا از عراق به مسائلی همچون راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و آزادی بیان در جهان عرب نیز توجه داشته اند.

روزنامه الرایه قطر در بخش کاریکاتور روز خود با تیتر "راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر" دستپاچگی و نگرانی رژیم صهیونیستی از این مسئله را نشان داده است.

روزنامه فرامنطقه ای الحیات نیز به راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر برای اهداف صلح آمیز و جوسازی های رژیم صهیونیستی در این مسئله اشاره کرده است. بر این اساس، در حالی که ایران از نیروگاه بوشهر به تولید برق رسیده است موشک های رژیم صهیونیستی با خیال ماجراجویانه ندای "کمک" سرداده اند و منفعل شده اند.

روزنامه الشرق الاوسط امروز در کاریکاتور روز خود به مسئله چالش های روبروی جوانان در جهان عرب توجه کرده است. بر این اساس، در حالی که جوان عرب در حال غرق شدن در دریا است و به تیوب های بادی برای نجات خود نیاز دارد، "جریان های تندرو" برای وی اسلحه به درون آب پرتاب کرده اند. بر روی تیوب های آویخته به دیوار "آموزش" و "توسعه" نوشته شده است.

روزنامه الوطن عربستان در بخش کاریکاتور روز خود به محدوده کوچک آزادی بیان در کشورهای عربی اشاره کرده است. بر این اساس، پای قلمی که از خطوط قرمز فراتر رفته با ضربه سهمگین یک تبر قطع شده است.

روزنامه الایام بحرین در کاریکاتور روز خود به مسئله عقب نشینی آمریکا از عراق تا پایان سال ۲۰۱۱ توجه کرده است. به این صورت که سرباز شکست خورده و کاملا مجروح آمریکایی که رمق راه رفتن ندارد پشت سر "باراک اوباما" در حال خروج خفت بار از عراق است.

روزنامه الوطن قطر در بخش کاریکاتور امروز به مسئله مذاکرات سازش اشاره کرده است با این تیتر که از سخنان "صائب عریقات" مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین بر گرفته شده است: "کلید مذاکرات [مستقیم] در دست نتانیاهو است!"

روزنامه الرایه نیز امروز در کاریکاتوری دیگر با تیتر "بادهای مذاکرات مستقیم سازش" به از خودباختگی تشکیلات خودگردان فلسطین در این مذاکرات اشاره کرده است. بر این اساس، طرف فلسطینی حاضر در مذاکرات مستقیم سازش با رژیم صهیونیستی دست از همه گزینه ها کشیده و چیزی جز پرچم آمریکا برایش باقی نمانده است.

روزنامه النهار لبنان در ستون کاریکاتور امروز خود به معضل کمبود برق در لبنان اشاره کرده است. بر این اساس، تیر چراغ برقی وجود دارد که هیچ سیمی برای انتقال برق به آن متصل نیست.

روزنامه الاهرام نیز به قطعی برق و آب در مصر اشاره کرده است. در این کاریکاتور معضل قطع برق دولت را بر آن داشته است که زمان سحر (اذان صبح) را با استفاده از توپ های قدیمی به مردم اعلام کند. توپی که گلوله آن دولت مصر است.