مدافع عنوان قهرمانی وزن ۶۶ كیلوگرم كشتی آزاد جهان گفت: در مسكو صد در صد كارم سخت‌تر از سال گذشته است.

مهدی تقوی در فاصله دو هفته‌ای تا مسابقات جهانی مسكو اظهار كرد: باید در مسابقات جهانی از مدال طلایم دفاع كنم. البته كارم سخت‌تر از قبل است چون به عنوان قهرمان این وزن حریفان روی كشتی‌ام تمركز می‌كنند ولی سال قبل كسی توجه آنچنانی به من نداشت.

وی در مورد میزان آمادگی خود گفت: آمادگی بدنی‌ام تقریبا همانند سال قبل است اما در این یكسال باتجربه‌تر شده‌ام. خوشبختانه مصدومیت كهنه كتفم كاملا برطرف شده و "ریف" ماساژور و فیزیوتراپ اهل بلغارستان كار خود را بسیار خوب بلد است. از لحاظ وزنی هم خوشبختانه مشكلی برای كم كردن ندارم.

تقوی در پاسخ به این مورد كه برخی‌ها معتقد هستند باید در تورنمنت‌های بیشتر و سطح بالاتری مسابقه می‌دادی، پاسخ داد: من در جام جهانی كه تك كشتی بود با رقیبان خوبی مبارزه كردم. در جایزه بزرگ گرجستان هم كشتی گرفتم. فكر نمی‌كنم كشتی گیران شاخص ۶۶ كیلوگرم نیز بیشتر از این مسابقه داده باشند. رمضان شاهین ترك تنها در گرجستان و در ۷۴ كیلو مسابقه داد. سوشیل كومار هندی هم فقط در آسیایی كشتی گرفت. استادنیك اوكراینی و ملی‌پوش ژاپن هم در تورنمنت‌ها غایب بودند. احتمالا حتی من از آنها بیشتر كشتی گرفته‌ام.