مسئولان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان كشتی فرنگی پیشكسوتان از رضا سوخته‌سرایی تقدیر كردند.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون كشتی سوخته‌سرایی قهرمان اسبق سنگین وزن جهان،‌ مهمان ویژه این مسابقات بود كه صربستان، میزبان این رقابت‌های با لوح یادبو از او تجلیل كرد.

ایران در این مسابقات كه ۲۳ تا ۲۵ مردادماه در بلگراد برگزار شد، با ۷ مدال طلا، دو نقره و ۱۷ برنز قهرمان شد. ایران با ۴۳۳ امتیاز اول شد و تیمهای روسیه و اوکراین به ترتیب با ۳۷۵ و ۹۵ امتیاز دوم و سوم شدند.

در گروه سنی E در وزن ۶۳ كیلوگرم عبدالرحمن معرفیان‌پور صاحب مدال طلا شد. در همین گروه سنی و در وزن ۱۳۰ كیلوگرم مسعود مقربی و اكبر حكمتی به ترتیب به مدال‌های طلا و برنز دست یافتند. در گروه سنی D ابراهیم رجبی در وزن ۶۳ كیلوگرم صمدال طلا گرفت و خیراله فتاحی سوم شد.اکبر افراشته در وزن ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد. در همین رده ای سنی و در وزن ۷۶ كیلوگرم سیامك بهرامی و محمود قنبری به مقام سوم دست یافتند، اسداله جلالی و محمدرضا خرمدل و محمد مرزبان نیز در اوزان ۵۸ ، ۶۹ و ۹۷ كیلوگرم برنز گرفتند.

در گروه سنی C بهرام سیدخانی در وزن ۷۶ كیلوگرم صاحب مدال طلا شد، خسرو بهلولی در وزن ۹۷ كیلوگرم و منوچهر حسینی در وزن ۶۹ كیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند. در همین گروه سنی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم محمد مرزبان سوم شد. در گروه سنی B ، محمد ابراهیمی، حبیب‌اله خواجه‌وندی و رسول ده‌بزرگی به ترتیب در اوزان ۷۶، ۸۵ و ۹۷ كیلوگرم روی سكو سوم ایستادند.

در گروه سنی A در وزن ۹۷ کیلوگرم یوسف نعمت پور صاحب مدال طلا شد، در وزن ۱۳۰ کیلوگرم محسن انصاری فرد به مدال طلا دست یافت و عزت الله صبوری در همین وزن برنز گرفت. در وزن ۸۵ کیلوگرم امیر سعیدی و حمید رضا جمشیدی به ترتیب به مدالهای برنز و طلا دست یافتند. در وزن ۶۹ کیلوگرم حمید رضا حبیبی به مدال برنز دست یافت و در وزن ۵۸ کیلوگرم عباس عزیزی و یوسف پور موسی به ترتیب صاحب مدالهای نقره و برنز شدند.