رضا یزدانی که قرار بود در تورنمنت زیلکوفسکی لهستان در برابر حریفان خارجی و نامدار خود، محک جدی بخورد، در مرحله نیمه نهایی این پیکارها دچار مصدومیت نسبتا شدید از ناحیه زانوی پای چپ شد و نتوانست به کار خود ادامه دهد.

یزدانی به محض بازگشت به تهران برای تشخیص دقیق پزشکی و اطمینان خاطر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان از وضعیتش، مورد آزمایش ها ویژه MRI قرار گرفت ومشخص شد که رباط زانوی وی دچار کشیدگی شده است.

این مصدومیت باعث شده تا پزشکان معالج یزدانی یک مرحله درمان دو هفته ای را برای او تجویز کرده و سعی کنند که این آزادکار ۹۶ کیلوگرمی تیم ملی را هر چه زودتر به تمرینات عادی و سنگین آماده سازی بازگردانند.

یزدانی در این مورد گفت: نگرانی من از این بود که مبادا دچار پارگی رباط زانو شده ام که خوشبختانه نتیجه آزمایش ها نشان داد که مصدومیت من به دلیل کشیدگی آن است.

وی افزود: تمرینات ویژه و سبکی را در دستور کار قرار دادم که بیشتر به آب درمانی و فیزیوتراپی مربوط می شود البته اگر روند درمانی من نیز به خوبی پیش رود از دو هفته دیگر تمرینات سنگین و همیشگی ام را آغاز می کنم.

دارنده دو مدال برنز جهان خاطرنشان کرد: فرصت زیادی تا رقابت های جهانی ۲۰۱۰ مسکو باقی نمانده است و اگر قرار باشد در ترکیب این تیم به روسیه اعزام شوم باید از لحظه لحظه تمریناتم برای بهبودی استفاده کنم تا هر چه زودتر به شرایط همیشگی بازگردم.

رضا یزدانی گزینه اصلی وزن ۹۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در رقابت های جهانی ۲۰۱۰ مسکو به حساب می آید که هفته گذشته در تورنمنت زیلکوفسکی لهستان در همان ثانیه های ابتدایی کشتی در برابر تگی اف قزاق دچار مصدومیت از ناحیه زانو شد.