تمرینات تیم ملی كشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی مسكو در حال برگزاری است.

تیم ملی كشتی فرنگی ایران به عنوان نایب قهرمان جهان گام به مسكو می‌گذارد. در حال حاضر فرنگی‌كاران اردوهای منظمی را در خانه كشتی می‌گذرانند و بسیار امیدوارند تا بالاتر از روسیه میزبان و تركیه (قهرمان سال گذشته) نتیجه ای بی سابقه را در تاریخ كشتی ایران رقم بزنند.

این مرحله از تمرینات تیم ملی فرنگی با برگزاری تمرین مسابقه‌ای سنگین صبح امروز(یكشنبه) به پایان رسید و كشتی‌گیران پس از دو سه روز استراحت آخرین اردوی خود را از ۲۷ مرداد آغاز می‌كنند.

گزارش ایسنا از تمرین مسابقه‌ای تیم ملی كشتی فرنگی در ادامه می‌آید:

● مصدومیت سوریان

حمید سوریان به عنوان دارنده چهار مدال طلای جهان امید اول ایران در وزن ۵۵ كیلوگرم محسوب می‌شود. اما سوریان در تمرین امروز با سامان عبدولی دچار مصدومیت از ناحیه زانو شد و به كار خود ادامه نداد. سوریان سپس به یخ درمانی پرداخت و برای مداوای پایش نزد "ریف" ماساژور و فیزوتراپ بلغارستانی رفت.

سوریان در مورد آسیب‌دیدگی‌اش گفت: " در تمرینات شنبه پای راستم مصدوم شد. امروز هم كه تمرین كردم پایم درد گرفت و نتوانستم ادامه دهم اما در كشتی این آسیب‌دیدگی‌ها وجود دارد و امیدوارم به زودی برطرف شود."

● نوروزی سرشاخ شد، خبری از جاسم امیری نبود

حضور امید نوروزی در مسابقات جهانی مسكو به عنوان ملی‌پوش ۶۰ كیلو قطعی به نظر می‌رسد چرا كه در تمرین امروز خبری از جاسم امیری نبود و نوروزی با انگیزه بالا به فكر درخشش در مسابقات جهانی خواهد بود.

● عبدولی رودرروی علی محمدی

سعید عبدولی با حل مشكل خروج از كشورش دوباره به اردوی تیم ملی ملحق شده است. قهرمان سابق وزن ۶۶ كیلوگرم جوانان جهان رودرروی علی محمدی ملی‌پوش ایران در المپیك قرار گرفت و یك رقابت پایاپای را به نمایش گذاشتند. عبدولی در مسكو اولین حضورش در مسابقات جهانی بزرگسالان را تجربه خواهد كرد. محمدی هم مصدومیتش را كاملا به فراموشی سپرده است. در تمرین امروز افشین بیابانگرد غایب بود.

● علیزاده و محمدی تمرین كردن، ریحانی حضور نداشت

فرشاد علیزاده برنده مدال برنز سال گذشته جهان در ۷۴ كیلو با پشت سر گذاشتن آسیب دیدگی به كشتی برگشته و به خوبی فشار تمرینات را تحمل می‌كند. علیزاده در تمرین امروز با محسن قاسمی كار كرد. البته مهدی محمدی هم با حریف تمرینی‌اش با جدیت كشتی می‌گرفت و او نیز خود را صاحب شانس برای مسابقات جهانی می‌داند.

● نعمت‌پور و عابدین‌زاده پنجه در پنجه هم

دو مدعی وزن ۸۴ كیلوگرم تیم ملی كشتی فرنگی یعنی طالب نعمت‌پور و داود عابدین زاده پنجه در پنجه هم انداختند كه البته تقریبا این دو شرایط برابری داشتند و فنی به آن صورت بین آنها رد و بدل نمی‌شد. حبیب الله اخلاقی مدال آور سال گذشته ۸۴ كیلو از مسابقات جهانی و داود اخباری هم با هم سرشاخ شدند ضمن این‌كه سامان طهماسبی اردو را ترك كرده است. در این وزن نعمت‌پور با قهرمانی در جام جایزه بزرگ باكو شانس بیشتری برای ملی‌پوش شدن دارد.

● آمادگی خیره كننده علی‌اكبری، مصدومیت دنده بابك قربانی

امیر علی‌اكبری پس از این كه در اولین حضورش در وزن ۹۶ كیلوگرم مسابقات جهانی صاحب مدال برنز شد، به نظر می‌رسد امسال به چیزی جز مدال طلا فكر نمی‌كند. علی‌اكبری در تمرین با حمید سرشوق بسیار آماده نشان داد و با اجرای فنون مختلف حریفش را از نفس انداخت. اما بابك قربانی قهرمان آسیا در این وزن با مصدومیت دنده مواجه شده و اصلا تمرین نكرد. قربانی در گوشه دیگر به كار با وزنه می‌پرداخت.

● محمد قربانی به اوج می‌رسد

محمد قربانی ملی‌پوش وزن ۱۲۰ كیلوگرم روز به روز آماده‌تر می‌شود و كمبود وزنش نسبت به ۱۲۰ كیلویی ها را رفته رفته جبران می‌كند. قربانی با این‌كه هنوز وزنش به ۱۲۰ كیلو نرسیده اما شرایط جسمانی بسیار خوبی دارد. قربانی كه با بشیر باباجان‌زاده سرشاخ شده بود، رفته رفته به اوج نزدیك می‌شود.

محمد بنا، جمشید خیرآبادی، ایرج قلاوند و رسول جزینی بر كار كشتی‌گیران نظارت داشتند و بنا هر از چندگاهی با فریادهایش خواب اول صبح را از كله كشتی‌گیران خارج می‌كرد. اما به نظر می‌رسد وظیفه آنالیز حریفان به فرهاد اسماعیل نژاد واگذار شده و سرمربی سابق تیم ملی جوانان كمتر بر سر تمرینات حاضر می‌شد.