غلامرضا محمدی گفت: تا دیر نشده دستگاه ورزش از كشتی حمایت لازم را نشان دهد.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد اظهار كرد: زمانی كه از كشتی انتظار داریم و این رشته را پرچم‌دار ورزش ایران می‌دانیم، باید حمایت لازم از آن هم صورت گیرد. فدراسیون كشتی بار سنگینی را در شش ماه اول سال بر دوش دارد و مسابقه‌های جهانی به همراه بازی‌های آسیایی در پیش رو هستند. به همین خاطر تا دیر نشده دستگاه ورزش باید توجه ویژه‌ای نسبت به كشتی داشته باشد.

وی به نتایج تیم‌های جوانان و نوجوانان اشاره كرد و گفت: برای رسیدن به ثبات در دنیا باید بحث پایه را خیلی جدی بگیریم. تیم ملی بزرگسالان باید از تیم جوانان تغذیه شود و اگر در این رده با كشورهایی مثل روسیه، آذربایجان، گرجستان یا اوكراین فاصله پیدا كنیم، از كشتی دنیا عقب می‌مانیم و آن‌ها در بزرگسالان هم از ما سبقت می‌گیرند. باید نتایج جوانان و نوجوانان مورد بررسی كافی قرار گیرد. در سال ۲۰۰۷ تیم نوجوانان با ۱۰ مدال در ۱۰ وزن مقتدرانه قهرمان آسیا شد اما سه سال است كه اول نشده‌ایم. شایستگی كشتی ایران بیش از این‌هاست.

محمدی در پاسخ به این سوال كه آیا تیم ملی بزرگسالان تا به حال كمبودی داشته است، تصریح كرد: خوشبختانه در بزرگسالان كمبودی نداشتیم و تورنمنت‌ها و اردوهایی كه نیاز داشته‌ایم برایمان مهیا شده‌اند اما باید بیشتر از این به فدراسیون كشتی كمك شود.

سرمربی تیم ملی با تشكر از مسوولین مازندران در برگزاری جام حبیبی و موحد اظهار كرد: مسابقه‌ها در زمان خوب و با جایزه‌های دلاری مناسب برگزار شد. متاسفانه به دلیل قطعی شدن دیرهنگام برگزاری جام حبیبی و موحد، این تورنمنت در برنامه‌های كاری تیم ملی قرار نداشت و اگر از قبل می‌دانستیم نفرات اصلی بیشتری را شركت می‌دادیم. این جام از سال آینده در برنامه‌های تیم ملی نیز قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در جام حبیبی و موحد كشتی‌گیران خارجی خوبی حضور داشتند و كیفیت آن‌ها از جام تختی بالاتر بود. همچنین جوان‌های بسیار خوبی مثل میثم و ابراهیم نصیری، فرزاد جعفری، سینا غنی‌زاده و جعفر شمس خود را نشان دادند كه آن‌ها را زیر نظر خواهیم گرفت.

محمدی در مورد انتخاب ملی‌پوش وزن ۶۰ كیلوگرم تیم ملی نیز به ایسنا گفت: خوشبختانه با حضور سه مهره‌ی خوب مانند مراد محمدی، سعید احمدی و مسعود اسماعیل‌پور در ۶۰ كیلو كار انتخاب برایمان سخت شده است. البته مسابقه درون اردویی نخواهیم داشت. سال قبل هم مجبور شدیم در دو وزن مسابقه درون اردویی داشته باشیم و چاره دیگری نداشتیم. پس از تورنمنت لهستان در این مورد تصمیم خواهیم گرفت.

دارنده چهار مدال جهانی در رابطه با عملكرد فردین معصومی ابراز داشت: معصومی با این كه در فشار تمرینات بود خیلی خوب كشتی گرفت. پیروزی بر بختیار احمداف و ترول دلاگنف آمریكایی بسیار روحیه‌بخش بود. جدا از نتایج، او پیشرفت فنی خوبی هم داشت و زمانی كه احمداف سعی می‌كرد به زیر كتف او بزند، فردین چرخش روی پاها كه در تمرینات انجام می‌داد را به خوبی اجرا كرد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال كه جمال میرزایی و سعید ابراهیمی چه زمانی شانس حضور در میادین را پیدا می‌كنند، اظهار كرد: بعد از لیگ این كشتی‌گیران در هیچ میدانی حضور نداشتند و ابراهیمی در جام شیرودی بسیار ضعیف ظاهر شد. كشتی‌گیران بدانند كه باید در اختیار كادر فنی باشند و جدا از كادر فنی، فدراسیون هم مخالف حضور آن‌ها در جام حبیبی و موحد بود. البته وظیفه ما حمایت از تمامی سرمایه‌ها است و این دو كشتی‌گیر از مسابقه‌های قهرمانی كشور دوباره كار خود را شروع كنند تا به چرخه تیم ملی راه یابند.

محمدی در پایان در مورد برخی انتقادها در رابطه با روبه‌رو نشدن مهدی تقوی و صادق گودرزی با رقیبان درجه یك خود پیش از مسابقه‌های جهانی، گفت: شاید برخی منتقدین نمی‌دانند كه تقوی در مسابقه‌های گرجستان پنج كشتی سنگین گرفت و یا سطح وزن ۷۴ كیلو در گرجستان تفاوت زیادی با مسابقه‌های جایزه بزرگ باكو نداشت. این كشتی‌گیران محك لازم را خورده‌اند.