در پایان رقابت‌های كشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا كه از صبح امروز یكشنبه به وقت تایلند آغاز شده بود تیم ایران با كسب ۵ مدال طلا، ۲ مدال برنز و ۳ مقام پنجمی و كسب عنوان نایب قهرمانی به كار خود پایان داد.

نتایج كشتی‌گیران كشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

دارندگان مدال طلا:

در وزن ۴۶ كیلوگرم مهران شیخی پس از استراحت در دور نخست، در دورهای دوم و سوم كشتی‌گیران ازبكستان و هند را شكست داد و عصر امروز با پیروزی برابر حریف قزاقستانی صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۹ كیلوگرم علی شفیع زاده با كسب دو پیروزی مقابل كشتی‌گیرانی از تایلند و قزاقستان در دیدارفینال حریفی از هند را شكست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۶ كیلوگرم علیرضا كریمی موفق شد در دورهای اول و دوم كشتی‌گیرانی از كره‌ی جنوبی و ازبكستان را شكست دهد وی عصر امروز نیز كشتی‌گیری از قزاقستان را شكست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۵ كیلوگرم حیدر علی‌زایی با شكست كشتی‌گیرانی از ازبكستان و قزاقستان و حریف هندی در دیدار فینال به مدال طلای این وزن رسید.

در وزن ۱۰۰ كیلوگرم نیز عبداله قمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم كشتی‌گیری از هند را شكست داد و در دیدار فینال نیز كشتی‌گیر قزاقستانی را مغلوب كرد و صاحب گردن‌آویز طلا شد.

دارندگان مدال برنز:

در وزن ۵۸ كیلوگرم جواد ضیایی پس از پیروزی مقابل كشتی‌گیری از ویتنام در دور دوم مقابل حریف قزاقستانی شكست خورد و به گروه شانس مجدد رفت و با پیروزی مقابل كشتی‌گیر ژاپنی برای كسب مدال برنز نماینده قرقیزستان شكست داد.

در وزن ۶۳ كیلوگرم نیما نعیمی پس از دو پیروزی مقابل كشتی‌گیران ویتنام و ژاپن در دیدار سرگروهی مغلوب حریف قرقیزستانی شد وی در دیدار رده‌بندی كشتی‌گیر كره‌ جنوبی را شكست داد و صاحب مدال برنز شد.

مقام پنجم:

در وزن ۴۲ كیلوگرم احسان سنچولی پس از استراحت دو دور نخست در دور دوم كشتی‌گیری از قرقیزستان را شكست داد اما در دیدار سرگروهی مغلوب حریفی از ازبكستان شد وی مقابل كشتی‌گیر مغولستانی شكست خورد و پنجم شد.

در وزن ۵۰ كیلوگرم رسول ثمینی در دور اول كشتی‌گیر ازبكستانی را شكست داد اما در دور دوم مقابل حریف هندی شكست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت وی با پیروزی مقابل حریف ژاپنی به دیدار رده‌بندی راه یافت اما با شكست مقابل كشتی‌گیر قزاقستانی در این دیدار به مقام پنجم دست یافت.

در وزن ۵۴ كیلوگرم ناصر ضیایی در دور اول حریف ویتنامی خود را شكست داد اما در دور دوم مقابل حریفی از قرقیزستان شكست خورد و به گروه شانس مجدد رفت و با پیروزی مقابل كشتی‌گیری از تایوان برای كسب مدال برنز به مصاف حریفی از قزاقستان رفت ولی با شكست از این كشتی‌گیر پنجم شد.

در پایان این رقابت‌ها تیم كشتی آزاد نوجوانان ایران با كسب ۵ مدال طلا، ۲ مدال برنز و ۳ مقام پنجمی با ۸۴ امتیاز دوم شد، قزاقستان با کسب ۲ مدال طلا، ۴ نقره و ۴ برنز و ۸۸ امتیاز به مقام قهرمانی رسید و هند با ۸۱ امتیاز سوم شد.تیمهای هند و ازبکستان به ترتیب ۲ ویک مدال طلای دیگر این رقابتها را کسب کردند.

گفتنی است تیم ایران سال گذشته در هندوستان با كسب ۳ مدال طلا، ۱ نقره و سه برنز و كسب ۷۵ امتیاز پس از تیم هندوستان به مقام دوم دست یافته بود.