رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه ای و حتی بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند، که هر روز به برخی از این کاریکاتورها اشاره می کنیم.

روزنامه القدس العربی امروز در بخش کاریکاتور خود به زمزمه های از سرگیری مذاکرات مستقیم سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان اشاره کرده است. در این کاریکاتور پلاکارد "مذاکرات مستقیم" (سازش) بر روی یک تختخواب به تصویر کشیده شده است که پیشاپیش بی نتیجه بودن مذاکرات سازش را نشان می دهد.

روزنامه الحیات چاپ لندن امروز در ستون کاریکاتور خود به مسئله تنش ها در افغانستان و پاکستان توجه کرده است. در این کاریکاتور با اشاره به پیچیدگی های خاص وضعیت در پاکستان یک سرباز آمریکایی در حال ارائه کیسه ای پر از دلار به یک فرمانده نظامی پاکستانی است. در آن طرف یکی از جنگجویان طالبان دیده می شود که گویی وی هم منتظر دریافت سهم خود از آمریکا است.

روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط در کاریکاتور روز خود به مسئله تغییر در کشورهای عربی پرداخته است. بر این اساس، در تصویر شماره یک وضعیت "جهان عرب" به تصویر کشده شده که هیچ نشانی از بادهای تغییر در آن دیده نمی شود. اما در تصویر شماره دو ناگهان بادهای تغییر چنان وزیدن گرفته که حتی جهان عرب را نیز کاملا از جا کنده است.

طراح این کاریکاتور به صورت ظریفی به در این کاریکاتور به افزایش شمار هواداران تغییر در رژیم های عربی و احتمالات تغییرات بنیادین در آنها اشاره داشته است.