وزیر نیرو ، منابع انرژی موجود در کشور را جوابگوی افزایش جمعیت دانست.

"مجید نامجو"، شامگاه پنجشنبه در پایان سفر دو روزه خود به استان خوزستان به منظور بازدید از چند طرح وزارت نیرو در این استان در محل سد کارون چهار در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که پرسید "آیا منابع انرژی موجود در کشور پاسخگوی افزایش جمعیت است یا خیر"، اظهار داشت: فناوری و دانش بشری به طور روز افزون رو به رشد بوده و نه تنها با به فعل در آوردن تمام پتانسیل ها در کشور می توانیم آن را اداره کنیم، بلکه با ارتباط های خوب دولت های نهم و دهم با جهان، دانش رو به تعالی پاسخگوی نیاز افزایش جمعیت خواهد بود.

وی همچنین درباره تاثیر تحریم‌ها بر توانمندسازی داخل در توسعه صنعت آب و برق به ویژه در زمینه سدسازی اظهار داشت: تحریم هایی که در تامین قطعات سدسازی و نیروگاهی علیه ایران صورت می گیرد، هیچ گونه خللی در راه توسعه این صنعت وارد نخواهد کرد.

نامجو تاکید کرد: از این تحریم ها لذت می بریم و هر کسی می خواهد تحریم کند.

وی توان متخصصان داخلی در صنعت ساخت سد و نیروگاه را بسیار عالی ارزیابی کرد و گفت: با توجه به این توان در این زمینه مشکلی وجود ندارد که نتوانیم آن را حل کنیم.

وزیر نیرو در مورد واگذاری نیروگاه ها به بخش خصوصی نیز گفت: ۲۰ نیروگاه برای واگذاری به بخش غیر دولتی در برنامه است که ۱۰ نیروگاه از این تعداد در ماه های اردیبهشت یا خرداد امسال به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی استمهال نشدن وام های بانکی را از دلایل مهم تاخیر در واگذاری این نیروگاه ها به بخش خصوصی عنوان کرد.

وزیر نیرو در این سفر که وی را معاون امور آب و آبفا و تنی چند از مدیران ارشد این وزارتخانه همراهی می کردند از طرح های غدیر به عنوان بزرگترین طرح آبرسانی کشور، سد و نیروگاه کارون چهار و گتوند علیا دیدن کرد.

همچنین روز پنجشنبه با حضور مدیر عامل توانیر ، واحد سوم نیروگاه مسجد سلیمان وارد مدار شد.