دانیل اوتوی بازیگر الجزایری الاصل فرانسوی به زودی نخستین فیلم خود را در مقام کارگردان جلوی دوربین می‌برد. او كه تاکنون در دو فیلم اقتباسی از رمان‌های مارسل پانیول (به نام‌های ژان دو فلورت و مانون بهاری)نقش آفرینی کرده،یکی دیگر از داستان‌های این نویسنده فرانسوی به نام دختر چاه کن را به عنوان دستمایه اولین تجربه فیلمسازی خود قرار داده است.

آسترید برژه فریزبی بازیگر جوان فرانسوی که چندی پیش برای نخستین بار در فیلم دزدان دریایی کارائیب ۴ نقش‌آفرینی کرد در دختر چاه کن بازی می کند و بازیگران نام آشنای سینمای فرانسه از جمله سابین آزه ما، ژان پی یر داروسن و نیکولا دو واشل در این فیلم همبازی او خواهند بود.موسسه سینمایی آلن سارد تهیه و تولید این فیلم را بر عهده دارد. در حالی که پاته و لئا فیلمز در این امر مشارکت دارند.

فیلمبرداری پروژه دختر چاه کن از دیروز آغاز شده و مطابق برنامه ۴۲ روز به طول می انجامد.الکساندر دسپلا آهنگساز نامدار سینمای فرانسه هم ساخت موسیقی متن فیلم را بر عهده دارد. دانیل اوتوی تا کنون در فیلم هایی چون ناپلئون ومن، پنهان، شوالیه سرخ، بیوه سن پی یر و روز هشتم نقش آفرینی کرده است.