اسماعیل دنگسركی گفت: برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی كشتی آزاد برای مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی حتمی است.

مربی تیم ملی كشتی آزاد در رابطه با نامشخص بودن زمان برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی كشتی آزاد،اظهار كرد: قطعا مربیان و كشتی‌گیرانی كه تجربه حضور در تیم ملی را داشته‌اند می‌دانند كه مسابقات انتخابی معمولا سه ماه قبل از مسابقات جهانی برگزار می‌شود و می‌توانند براساس آن برای خود برنامه‌ریزی كنند، بنابراین دلیلی برای سردرگمی وجود ندارد.

وی ادامه داد: این طور نیست كه مثلا پنج ماه قبل از مسابقات جهانی مسابقه انتخابی برگزار شود. مانند سال‌های قبل همواره در اواخر خرداد با ۱۰ روز جلو یا عقب‌تر مسابقات برگزار می‌شود و كشتی گیران می‌توانند براساس آن برای خود برنامه‌ریزی كنند.

دنگسركی در مورد دعوت نشدن بسیاری از چهره‌های آینده دار به اردوی تیم ملی گفت: در حال حاضر تیم‌های ملی آزاد و فرنگی در رده‌های جوانان و بزرگسالان در خانه كشتی هستند و ظرفیت دعوت نفرات بیشتر وجود ندارد. اگر بخواهیم در هر تیم كشتی گیران بیشتری را به اردو دعوت كنیم به سه خانه كشتی احتیاج است.

مربی تیم ملی كشتی آزاد همچنین ابراز داشت: استان‌های كشتی خیر مربیان باتجربه و باسابقه‌ای دارند كه همگی حضور در تیم ملی را تجربه كرده‌اند. این استان‌ها می‌توانند اردوهایی را مانند تیم ملی تشكیل دهند و كشتی گیرانشان را طبق برنامه‌ای علمی تمرین دهند و آنها را زیرنظر بگیرند كه با این كار به تیم ملی هم كمك خواهد شد.

دنگسركی در پایان خاطرنشان كرد: تیم جوان و بسیار خوبی را به مسابقات آسیایی می‌بریم و با همین نفرات نیز به قهرمانی امیدواریم.