سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه ترکیب تیم اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا کاملا متفاوت با سال گذشته است و قصد داریم به کشتی گیران جوان در این مسابقات میدان بدهیم، گفت: در رقابتهای قهرمانی آسیا به فکر کسب عنوان قهرمانی نیستیم زیرا اهداف بزرگی را در سر داریم.

غلامرضا محمدی با بیان این مطلب افزود: کادر فنی تیم ملی با توجه به معیارهای مختلفی از جمله رقابتهای جام جهانی، جام تختی و جام یاشاردوغوملی پوشان اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا را انتخاب می کند که در این میان برای بالا بردن سطح رقابتهای جام تختی نفرات منتخب این مسابقات در اولویت حضور در دهلی نو قرار دارند.

دارنده دو مدال نقره جهان ادامه داد: ترکیب تیم اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا امسال کاملا متفاوت با سال گذشته است و ما قصد داریم به کشتی گیران جوان و پشتوانه ها در این مسابقات میدان بدهیم.

دارنده دو مدال برنز جهان تاکید کرد: تاکنون چندین بار قهرمان آسیا شده ایم در حالی نباید موفقیت در میدانهای کوچکتر را فدای موفقیت در رویدادهای بزرگ آینده از جمله بازیهایی آسیایی گوانگژو و در نهایت المپیک لندن بکنیم.

دارنده مدال طلای جوانان جهان اظهار داشت: نفرات اعزامی به این رقابتها را در اوایل اردیبهشت ماه معرفی می کنیم و مطمئنم با توجه به روند آمادگی اردونشینان، جوانان شایسته ای که تاکنون فرصت بروز توانایی های خود را پیدا نکرده اند می توانند در دهلی نو توانمندیهای بالای خود را نشان دهند.

وی تصریح کرد: بعد از ایام نوروز همزمان برنامه های خود را برای حضور در رقابتهای جهانی مسکو و بازیهای آسیایی گوانگژو آغاز کرده ایم و پس از حضور در دهلی نو شرکت در چند تورنمنت بین المللی وبرگزاری چند مرحله اردو را در برنامه داریم تا کشتی به عنوان علمدار ورزش ایران در این رویدادها موفق باشد که البته در این میان مسئولان نباید حمایت از ورزش اول کشور را فراموش کنند.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: کادر فنی در دعوت و انتخاب ملی پوشان حق هیچکس را پایمال نکرده است. کشتی گیری که می خواهد در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشد باید مطیع کادر فنی و برنامه های آن باشد و از طرفی نفراتی به اردوی تیم ملی دعوت می شوند که در مدت حضور در اردوهای پیشرفت داشته و روند آمادگی آنها قابل قبول باشد در نهایت من و اعضای کادر فنی به هیچ چیز جز موفقیت کشتی ایران فکر نکرده و نامها برای ما مهم نیستند.

رقابتهای کشتی قهرمانی آسیا روزهای ۲۲ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در شهر دهلی نو هند برگزار می شود.