مجموعه عكس‌های «بهمن جلالی» از ۲۸ خردادماه در مجموعه «ویلا رومانا» شهر فلورانس به نمایش درمی‌آید.

رعنا جوادی عكاس و همسر زنده‌یاد بهمن جلالی گفت: این مجموعه هرسال فضایی را در اختیار هنرمندان جوان قرار می‌دهد تا در مدت‌زمانی درآنجا كار كنند و هرسال یك هنرمند بین‌المللی برای این برنامه دعوت می‌شود و امسال قرار بود این فرصت در اختیار بهمن جلالی قرار بگیرد.

او اضافه كرد: از آن‌جا كه امكان این حضور دیگر وجود ندارد و با توجه به این‌كه خودم نیز همان زمان پیشنهاد انجام یك پروژه‌ی عكاسی را به آنها داده بودم، مجددا این طرح را مطرح كردم تا مجموعه عكس‌های اصفهان را در شهر فلورانس كه خواهرخوانده اصفهان است به نمایش بگذارم و آنان نیز از این طرح استقبال كردند.

جوادی ادامه داد: در این پروژه قصد دارم از تعدادی سایت‌های تاریخی اصفهان عكس بگیرم و آن‌ها را دراندازه‌های دومتر و یا بزرگ‌تر برروی بنرهایی چاپ كنم. این عكس‌ها در مدت حضورم در شهر فلورانس نصب می‌شود و طی این پروژه از عكس‌های اصفهان كه در فلورانس قرار گرفته و مردمان این شهر در كنار این بنرها عكاسی می‌كنم كه درواقع این پروژه یك كار تركیبی محسوب می‌شود.

او همچنین درباره‌ی نمایش عكس‌های بهمن جلالی در ایتالیا توضیح داد: پیش از سفر به آلمان، بهمن عكس‌های خود را برای نمایش در ایتالیا انتخاب كرده بود، بنابراین همین مجموعه را به نمایش خواهیم گذاشت اما هنوز عنوان‌ نمایشگاه را انتخاب نكرده‌ام.

به گفته‌ی جوادی این مجموعه‌ شامل ۴۲ عكس‌ از مجموعه‌های «انقلاب»، «كویر» و «مناظر شهری» می‌شود كه در اندازه‌های ۶۰ × ۹۰ در ایتالیا به چاپ می‌رسند.

گفتنی است؛ این نمایشگاه در تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۰ مصادف با ۲۸ خردادماه ۸۹ در شهر فلورانس آغاز به‌ كار می‌كند.