مازندران به عنوان برترین هیات كشتی كشور در سال ۸۸ انتخاب شد و استان های تهران و خوزستان دوم و سوم شدند.

از سوی فدراسیون كشتی رده‌بندی برترین هیات‌های كشتی كشور اعلام شد كه بر این اساس استان‌های اول تا دهم در گروه A ، یازدهم تا بیستم در گروه B و بیست و یكم تا سی و یكم در گروه C قرار گرفته‌اند.

در رده‌بندی هیأت كشتی استان‌ها در سال ۱۳۸۸ در گروه A استان‌های مازندران، تهران، خوزستان، لرستان، گیلان،‌ كرج، خراسان رضوی، كرمانشاه، فارس و اردبیل به ترتیب اول تا دهم هستند و در گروه B استان‌های همدان، گلستان، اصفهان، قم، قزوین، آذربایجان شرقی، كردستان، مركزی، خراسان شمالی و زنجان به ترتیب در جایگاه اول تا دهم قرار دارند.

همچنین در گروه C نیز استان‌های چهارمحال و بختیاری، كهكیلویه و بویراحمد، ایلام، بوشهر، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، كرمان، خراسان جنوبی، سمنان، یزد و هرمزگان به ترتیب در جایگاه اول تا یازدهم قرار دارند.

گقتنی است همدان در حالی جزو ده هیات برتر قرار نگرفت كه امسال بیشترین تعداد ملی‌پوش را در تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان در مسابقات جهانی را داشت.

شاخص‌های امتیازدهی شامل رده‌بندی هیأت‌ها براساس نتایج ده مسابقه قهرمانی كشور، شركت در مسابقات قهرمانی و لیگ، میزبانی مسابقات داخلی و بین‌المللی، برگزاری كلاس‌های داوری و مربیگری، اعزام تیم به مسابقات برون مرزی، معرفی ورزشكار به تیم‌های ملی در مسابقات آسیایی، جام جهانی، جهانی و المپیك، برگزاری اردوی آمادگی، نفرات اول تا سوم مسابقات انتخابی تیم ملی، كسب مدالهای بین‌المللی، كسب مدال قاره‌ای، جهانی، جام جهانی، بازی‌های آسیایی و رده‌بندی بر حسب مرغوبیت مدال در رقابت‌های كشوری بوده است.