مربی تیم ملی كشتی فرنگی ایران پس از پایان رقابت‌های جام بین‌المللی سیراكوف بلغارستان گفت: هدف ما از اعزام كشتی گیران تیم ملی به این دوره از مسابقات بیشتر محك زدن و كسب تجربه بوده است.

مهرزاد قلاوند با بیان این مطلب گفت: این مسابقات در سطح بسیار بالایی و با حضور مدعیانی از كشورهای تركیه، رومانی، بلغارستان، مجارستان، قزاقستان و همچنین آمریكا برگزار شده بود.

وی افزود: تیم بلغارستان میزبان این دوره از رقابت‌ها توانست مقام نخست را به خود اختصاص دهد. این كشور با پنج تیم در مسابقات حضور یافته بود اما تیم ایران در مقایسه با تیم میزبان تنها یك تیم را اعزام كرده بود و توانست به مقام سوم دست یابد.

قلاوند تصریح‌كرد: تیم ملی كشتی‌ فرنگی از هشت كشتی گیر تشكیل شده بود كه سه نفر از كشتی‌گیران حاضر در تركیب تیم ملی به استان خوزستان اختصاص داشت. در مجموع ورزشكاران عملكرد قابل قبولی از خود نشان دادند و در حد انتظار ما ظاهر شدند.

وی عنوان كرد: پارسا نظری كشتی‌گیر ۱۲۰ كیلوگرم تنها مدال طلای تیم ملی را به گردن آویخت. سامان عبدولی دیگر كشتی گیر خوزستانی می‌توانست مقام نخست وزن خود را به دست آورد اما در پنج ثانیه پایانی مسابقه، گرفتار ضربه فنی از سوی حریف آمریكایی خود شد. این كشتی گیر به این ترتیب مقام پنجم وزن ۵۵ كیلوگرم رقابت‌های جام بین‌المللی سیراكوف را به خود اختصاص داد.

قلاوند گفت: در این دوره از رقابت‌ها ورزشكارانی از كشور تركیه حضور داشتند. این كشور هم اكنون یكی از قطب‌های كشتی فرنگی در دنیا محسوب می‌شود. همچنین تیم قزاقستان رقیب اصلی ما در رقابت‌های آسیایی نیز در جام بین‌المللی سیراكوف بلغارستان حضور یافته بود.

وی افزود: به دلیل این كه مسابقات سیراكوف، نخستین تورتمنت بین المللی پیش از آغاز مسابقات آسیایی جهانی محسوب می‌شد، هدف ما تنها آزمایش و محك كشتی‌گیران بود. این رقابت‌ها مقدمه‌ای برای حضور ورزشكاران تیم ملی در مسابقات آسیایی بوده است.

مربی تیم ملی كشتی فرنگی اظهارداشت: سامان عبدولی به دلیل بدشانسی در مقابل كشتی‌گیر آمریكایی تن به شكست داد و این كشتی‌گیر توانایی اول شدن را داشت! امیدواریم ورزشكاران كشورمان در مسابقات آینده بتوانند عملكرد خود را جبران كنند.

قلاوند گفت: سطح قضاوت داوران در این دوره از رقابت‌ها خوب بوده است. تنها مشكل داوری به رقابت مهدی زیدوند و كشتی‌گیر آمریكایی مربوط می‌شد. در این مسابقه داور به دلیل اشتباه‌های غیر عمد خود موجب شكست این كشتی‌گیرمان شد.

وی خاطرنشان كرد: هم‌اكنون ایران از نظر كشتی فرنگی یكی از قدرت‌های برتر جهان محسوب می‌شود. كشتی‌گیران تیم ملی با توجه به عملكردی كه در تمرینات داشتند خوب ظاهر شدند. اما انتظار ما این است كه در مسابقات آینده عملكرد خود را جبران كنند.

رقابت‌های جام بین‌المللی كشتی فرنگی سیراكوف بلغارستان از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته به مدت چهار روز در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد كه در نهایت تیم ملی ایران با كسب یك مدال طلا، ۲ مدال نقره و یك برنز پس از تیم‌های بلغارستان و قزاقستان به مقام سوم دست یافت.