اعضای باند سرقت مسلحانه كه روزهای پایانی سال گذشته با ایجاد رعب و وحشت اقدام به سرقت از طلافروشی در فردیس كرج كرده بودند، دستگیر شدند.

ساعت ۱۵‌/‌۱۹ عصر۱۶ اسفند، یك دستگاه خودروی ماكسیما روبه‌روی یك پاساژ فروش طلا در فلكه دوم فردیس متوقف شد و سرنشینان خودرو كه نقاب به چهره داشتند یكی پس از دیگری از خودرو خارج شدند و در حالی كه هركدام یك قبضه سلاح در دست داشتند، به سمت طلافروشی پرنس رفتند و یكی از آنها پس از داد و فریاد شروع به تیراندازی بی‌هدف كرد.

در پی این اقدام، رهگذران وحشت‌زده فرار كردند و برخی رانندگان نیز با مشاهده سارقان مسلح كه بی‌هدف تیراندازی می‌كردند خودروی خود را در محل باقی گذاشتند و متواری شدند.

تهدید مرگبار سارقان مسلح ادامه داشت و ۲ نفر از آنها در حالی كه یك ساك مشكی رنگ در دست داشتند، پس از ورود به پاساژ طلافروشی و هدف قرار دادن ویترین مغازه‌ها با سرقت ۱۴ كیلو طلا در ۶ دقیقه، بار دیگر با استفاده از خودرویی كه در اختیار داشتند، از محل حادثه متواری شدند.

● تشكیل تیم ویژه

در پی این اقدام تبهكارانه، ماموران انتظامی استان تهران كه از طریق مركز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از حادثه اطلاع پیدا كرده بودند، عازم محل شدند و به تعقیب سارقان مسلح پرداختند در حالی كه آنها در تاریكی شب متواری شده بودند.

به دنبال این سرقت مسلحانه سردار علیرضا اكبرشاهی فرمانده انتظامی استان تهران دستور تشكیل چند تیم اطلاعاتی و عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری سارقان صادر كرد و با تحقیق از شاهدان مشخص شد خودروی مورد استفاده سارقان مسلح چند روز پیش از صاحب آن با تهدید مسلحانه سرقت شده است.

با جمع‌بندی اطلاعات، یك روز بعد خودروی ماكسیما كه از سوی سارقان مورد استفاده قرار گرفته بود، كشف شد.

سردار سرتیپ احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی درخصوص پیگیری‌های مربوط به این سرقت مسلحانه به «جام‌جم» گفت: با توجه به این كه سارقان مسلح با ایجاد رعب و وحشت مبادرت به سرقت از واحدهای طلافروشی كرده بودند، تحقیقات گسترده در این ارتباط آغاز و با بررسی چند سرقت مسلحانه دیگر از طلافروشی‌ها مشخص شد تبهكاران مسلح در اصفهان نیز به همین شیوه از طلافروشی سرقت كرده‌‌اند.

سردار رادان اضافه كرد: در حالی كه شناسایی و دستگیری سارقان مسلح در دستور كار نیروی انتظامی در سراسر كشور قرار گرفته بود، كارآگاهان پلیس آگاهی استان مازندران اطلاع پیدا كردند، اعضای یك شبكه از دزدان مسلح كه به یك طلافروشی در اصفهان دستبرد زده‌اند در این استان مخفی شده‌اند.

با مشخص شدن این موضوع و كنترل غیرمحسوس مخفیگاه سارقان آنها به محاصره پلیس درآمدند و ۴ دزد مسلح پیش از درگیری با پلیس و در یك اقدام ضربتی با همكاری پلیس آگاهی اصفهان روز دوم فروردین دستگیر شدند.

جانشین فرمانده ناجا افزود: با دستگیری متهمان در بازرسی از مخفیگاه آنها ۲ قبضه سلاح كلاشینكف، ۳ قبضه سلاح كمری، بی‌سیم، ۸ دستگاه تلفن همراه، مدارك شناسایی جعلی و ۱۸ میلیون تومان پول و یك خودروی گرانقیمت كشف شد.

● اعتراف به ۷ فقره سرقت مسلحانه

سرتیپ رادان تصریح كرد: این متهمان در تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه از طلافروشی در فردیس كرج اعتراف كردند و در ادامه تحقیقات، اعضای باند تاكنون به ۷ فقره سرقت مسلحانه اعتراف كرده‌اند كه در پی این اعترافات چندین نفر از خریداران اموال مسروقه نیز شناسایی شده‌اند كه با دستگیری آنها اموال مالباختگان از آنها پس گرفته خواهد شد.

وی افزود: سردسته باند یك مجرم سابقه‌دار است كه به اتفاق برادرش و ۲ نفر دیگر از تبهكاران، مرتكب این سرقت‌ها شده است.

وی تاكید كرد: تحقیقات گسترده در ارتباط با پرونده اعضای باند همچنان ادامه دارد.