از امروز «هرنینگ» دانمارك كشتی پایتخت جهان است تا از هماوردی بهترین‌های كشتی دنیا در دو رشته آزاد و فرنگی، كشتی ایران نیز به جایگاههایی بهتر اندیشیده و سخت تلاش كند تا وصله ناكامی را از تن بزداید.

امسال و بر خلاف همیشه رقابت‌های جهانی با رقابت كشتی آزاد آغاز می‌شود تا این بار آزادكارها در نقش صف شكن ظاهر شده و با مدال‌های خود، راه پیروزی را هموار كنند. با توجه به تدارك درنظر گرفته شده و دورخیز بعمل آمده در هر دو رشته آزاد و فرنگی پیش بینی می‌شود كه نمایندگان كشورمان امسال با دست پر از رقابت‌های هرنینگ خارج شوند. دیروز وزن كشی سه وزن ۵۵، ۶۶ و ۹۶ كیلوگرم انجام شد كه در این بین قرعه سعید ابراهیمی سخت تر از حسن رحیمی و مهدی تقوی به نظر می‌رسد. هر چند كه در عرصه رقابت‌های جهانی و در راه كسب مدال هیچ حریفی نباید دست كم گرفته شود. در وزن ۵۵ كیلوگرم كه ۳۲ كشتی‌گیر حضور دارند، حسن رحیمی در دور اول با رامیل رجب‌اف از تركمنستان و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده كشتی‌گیران قرقیزستان و رومانی روبرو می‌شود. در گروه رحیمی كشتی‌گیران مطرحی از بلاروس و مولداوی حضور دارند. در این وزن آچیلوف از ازبكستان در تست پزشكی حضور نیافت و وزن‌كشی نكرد.

در وزن ۶۶ كیلوگرم مهدی تقوی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با شالوا آباجم از گرجستان مسابقه می‌دهد و در صورت پیروزی در دور سوم به احتمال فراوان مقابل آندری استادنیك نفر دوم رقابت‌های المپیك پكن از اوكراین قرار می‌گیرد در این وزن ۳۴ كشتی‌گیر حضور دارند.

در وزن ۹۶ كیلوگرم كه ۳۰ كشتی‌گیر حضور دارند سعید ابراهیمی در دور اول با دل كامپه از فرانسه مسابقه می‌دهد و در صورت پیروزی به احتمال فراوان به مصاف قربان قربان‌اف از ازبكستان می‌رود. ابراهیمی در صورت حضور در مرحله‌ نیمه‌نهایی باید مقابل یكی از كشتی‌‌گیران مطرح روس یا گرجستان یعنی حاجی مراد گاتسالوف یا گئورگی گوگشلیدزه قرار گیرد. در گروه مقابل ابراهیمی گازیموف و روسلان شیخ‌اف بسیار خوش‌اقبال هستند.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد دیروز و پیش از آغاز رقابت‌ها وضعیت كشتی‌گیران را مطلوب دانست و گفت: اعضای تیم از نظر روحی و روانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و ما نیز تمام تلاش خود را به‌كار بسته ایم كه از نظر برنامه‌ریزی تمرینات اشتباهی نداشته باشیم.

غلامرضا محمدی تصریح كرد: در كشتی هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست اما من به تمام مردم ایران قول می‌دهم كه كشتی‌گیران كشورمان در میدان مبارزه با تمام وجود بجنگند و چیزی كم نگذارند.

رقابت‌های كشتی آزاد در سه وزن ۵۵،۶۶ و ۹۶ كیلوگرم از ساعت ۳۰/۱۵ تا ۳۰/۲۳ امروز به وقت تهران در شهر هرنینگ دانمارك برگزار می‌شود.