سرمربی تیم ملی كشتی بزرگسالان گفت: آنچه در مسابقات جهانی دانمارك برای كادر فنی اهمیت دارد خوب مبارزه كردن و خوب جنگیدن است.

غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: نمی‌خواهیم ملی‌پوشان به هر قیمتی در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ مدال بگیرند، بلكه آنچه برای ما اهمیت دارد، خوب جنگیدن و خوب مبارزه كردن است.

وی ادامه داد: انتظار مردم از كشتی به حق است؛ اما باید واقعیات را ببینیم. ما كار سختی در دانمارك داریم و این رقابت‌ها صددرصد متفاوت با دیگر مسابقات از نظر نوع برگزاری و آمادگی تیم‌هاست.

سرمربی تیم ملی آزاد با بیان این مطلب كه حریف ما فقط روسیه نیست، تاكید كرد: حتما باید روی تیم‌های گرجستان،‌ اوكراین، تركیه، بلاروس، ازبكستان، آذربایجان و تك ستاره‌های مغولستان،‌ كره جنوبی، ژاپن، كوبا و امریكا حساب كنیم. یادمان نرود كه در المپیك ۲۰۰۸ به مقام یازدهم و در جهانی ۲۰۰۷ به مقام هفتم دست پیدا كرده‌ایم.

وی تصریح كرد: كشتی‌گیران ما به این نقطه رسیده‌اند كه باید برای غلبه بر حریف روی تشك بروند نه اینكه حریف به آنها ببازد، روی هر حریفی هم باید به اندازه خودش حساب كنند. آنالیز حریفان را انجام داده‌ایم و شناخت خوبی از مدعیان اوزان هفتگانه داریم. باید از هر ملی‌پوشی نیز به اندازه ظرفیت‌اش انتظار داشته باشیم.

این مربی كه با تیم‌های نفت و پاس سابقه قهرمانی لیگ برتر كشتی را دارد، در ارزیابی وزن به وزن تیم ملی خاطرنشان ساخت: حسن رحیمی اولین سال حضورش در تیم ملی بزرگسالان را تجربه می‌كند كه علاوه بر مسابقات آسیایی، در جهانی جوانان نیز قهرمان شده است. او جسور و باانگیزه است. در شرایطی كه تعداد خوب‌های این وزن زیاد است و حتی نفرات درجه ۲ نیز شرایط خوبی دارند انتظار داریم رحیمی در حد خودش كشتی اصیل ایرانی را به اجرا گذارد. در ۶۰ كیلو مراد محمدی به روزهای خوب خودش برگشته و از نظر روحی نیز در آرامش كامل به سر می‌برد. شرایط وزنی‌اش ایده‌آل است و نگرانی از این بابت نداریم.

وی افزود: مهدی تقوی در ۶۶ كیلو مهره خوب و آینده‌داری است كه در عین جوانی، باتجربه است. او ۲ سال قهرمان جوانان جهان شده و به طور كلی هیچ مشكلی برای مبارزه در دانمارك ندارد. وزن او به صورت طبیعی ۶۹ كیلوست.

غلامرضا محمدی در مورد اوزان ۷۴ و ۸۴ كیلو نیز ادامه داد: صادق گودرزی بعد از حضور در مسابقات آسیایی، جام‌جهانی و تورنمنت لهستان باتجربه‌تر از قبل شده است. اگر او مبارزه‌های آسیایی‌اش را تكرار كند می‌توانیم روی او امیدوار باشیم. گودرزی در كشتی‌هایش خستگی‌ناپذیر و جنگنده است. بعد از لیگ روی جمال میرزایی در ۸۴ كیلو نظر داشتیم؛ اما دچار آسیب‌دیدگی شد و آسیایی را از دست داد. اینكه در ماه‌های اخیر لشگری و میرزایی در ۴ میدان بین‌المللی در وزن چهارم مدال طلا گرفته‌اند برای ما خیلی امیدواركننده است.

دارنده چهار مدال نقره و برنز جهان در خصوص سنگین‌وزن‌ها نیز ابراز داشت: بعد از المپیك ابراهیمی روند رو به رشدی را سپری كرده و این كاملا محسوس است. او در ۹۶ كیلو حریفان بسیار خوبی دارد نفراتی از گرجستان، روسیه، بلاروس، آذربایجان، ازبكستان و قزاقستان كه جز گاتسالوف، همه آنها را در میدان‌های مختلف شكست داده‌ است. فردین معصومی هم مثل یك جوان سرحال تمرین كرده تا ناكامی المپیك را با موفقیت دانمارك جبران كند. امیدوارم او اشتباه گذشته را در جهانی امسال تكرار نكند.

غلامرضا محمدی ادامه داد: بلال ماخوف روس،‌ موسل‌بز كه بار دیگر از اسلوواكی مبارزه می‌كند، رجب‌كارای ترك، موتالیموف قزاق و شیماروف بلاروس حریفان او هستند.