«فرشاد علیزاده» می تواند با كسب مدال در مسابقات جهانی دانمارك نام خود را در تاریخ كشتی فرنگی ایران ثبت كند. تا به حال ۷۴ كیلویی های كشتی فرنگی ایران درخششی در مسابقات جهانی نداشته اند و علیزاده می تواند این سد را بشكند.

ملی پوش تهرانی كشتی فرنگی پس از سالها پشت خط ماندن سرانجام توانست دوبنده تیم ملی را به چنگ آورد و هیچكس به اندازه خود علیزاده قدر این موقعیت را نمی داند. قهرمان آسیا و نایب قهرمان جام آزوماش اوكراین با تبحر در اجرای بارانداز می تواند از هر حریفی امتیاز بگیرد و خود را به سكوهای جهانی نزدیك كند. ملی پوش ۷۴ كیلوگرم ایران یكی ازمنظم ترین ملی پوشان كشتی فرنگی است كه تا به حال یك قدم عقب نگذاشته و می خواهد در دانمارك تاریخ ساز شود و برای نخستین بار ایران را در این وزن صاحب مدال كند اما رقابت در ۷۴ كیلوگرم بین مدعیان جهانی نزدیك و فشرده خواهد بود.

در این وزن كشتی گیران بسیار نزدیك به یكدیگر حركت می كند و شاید یك اشتباه كوچك یك مدعی را از مدال دور كند. با وجود آنكه «منوچهر كویركلیا» قهرمان المپیك پكن از گرجستان یكی از مدعیان جدی این وزن محسوب می شود اما می توان پیش بینی كرد كه «آرسن جلفالكیان» كشتی گیر جوان ارمنستانی پدیده ۷۴ كیلوگرم شود. جلفالكیان كه پدرش هم قهرمان المپیك بوده، در المپیك با سن و سال كم كشتی گرفت و حالا با تغییر قانون به یك مدعی جدی تبدیل شده است. طلای اروپا و طلای جام آزوماش در كارنامه این كشتی گیر دیده می شوند. «مارك مارسن» دارنده ۳ مدال نقره و برنز جهان از دانمارك هم به اندازه كویر كلیا و جلفالكیان شانس دارد چرا كه امتیاز میزبانی قطعا به تنها امید دانمارك برای كسب مدال كمك خواهد كرد. «ولادیمیر شاتسیخ» كشتی گیر كهنه كار اوكراینی، «الكساندر كی كی نیف» از بلاروس، «یاوور یاناكیف» از بلغارستان و «كریستوفر گنات» از فرانسه دیگر فرنگی كاران مطرح ۷۴ كیلوگرم به حساب می آیند كه رقابتها را فشرده می سازند. مدال آوران وزن ۷۴ كیلوگرم كشتی فرنگی در مسابقات مهم یكسال اخیر به قرار ذیل می باشند:

•مسابقات المپیك پكن: منوچهر كویركلیا (گرجستان)، یونگ ژیانگ چانگ (چین)، یاوور یاناكیف (بلغارستان) و كریستوفر گنات (فرانسه)

•مسابقات قهرمانی اروپا :۲۰۰۹ آرسن جلفالكیان (ارمنستان)، ولادیمیر شاتسیخ (اوكراین)، سلجوق جبی (تركیه) و الكساندر كی كی نیف (بلاروس)

•مسابقات قهرمانی آسیا :۲۰۰۹ فرشاد علیزاده (ایران)، كانگ هی بوك (كره جنوبی)، سوروماكی (ژاپن) و رومن ملیوشین (قزاقستان)

•قهرمان جایزه بزرگ باكو: رفیق حسین اف (آذربایجان)

•قهرمان جام آزوماش: آرسن جلفالكیان (ارمنستان)

•قهرمان جام پیتلاسینسكی : مارك مارسن (دانمارك)