دارنده ۳ مدال طلای جهان، هدف خود را موفقیت در رقابت‌های المپیك ۲۰۱۲ لندن دانسته و تاكید می‌كند: رقابت‌های جهانی دانمارك آغاز دوباره‌ای برایش محسوب می‌شود.

حمید سوریان كه با حضور دوباره محمد بنا در راس تیم ملی كشتی فرنگی و صحبت‌های وی، بحران روحی ناشی از ناكامی ‌در المپیك را پشت سر گذاشت تا امروز سرحال و قبراق آماده افتخارآفرینی دوباره در رقابت‌های جهانی باشد، می‌گوید: در حال حاضر هیچ مشكل و مصدومیتی برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك ندارم و آماده حضور در مسابقات هستم.

وی گریزی به روزهای بعد از المپیك زده و اضافه می‌كند: پس از شكست در المپیك پكن در شرایط سختی قرار داشتم و هركس در شرایط من بود شاید میدان مبارزه را رها می‌كرد، اما من با هدایت و راهنمایی‌های محمد بنا، كه یك استثنا در دنیای مربیگری است به دنیای كشتی بازگشتم. در مدت بازگشت به تمرینات با تلاش بسیار توانستم خود را با قوانین جدید وفق داده و با حضور در یك تورنمنت بین‌المللی شرایط خود را محك زده و آماده شركت در رقابت‌های جهانی دانمارك شوم.

هر چند كه محمد بنا، سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی نیز اعتقاد دارد كه سوریان چهارمین مدال طلای جهانی‌اش را از آوردگاه دانمارك خواهد گرفت، اما نقطه نظرات ملی پوش وزن اول كشتی فرنگی نیز راجع به ۶‌‌عضو دیگر تیم خواندنی است: در مدت حضور در اردوهای تیم ملی با كشتی‌گیران ۶۰ كیلویی زیادی روبه‌رو شدم، اما دراین میان امید نوروزی یك كشتی‌گیر آماده، قرص و محكم است كه به نظر من امید كسب مدال در رقابت‌های جهانی است.

افشین بیابانگرد در ۶۶ از روحیه و انگیزه بسیار بالایی برخوردار است، فرشاد علیزاده در ۷۴ طی این مدت بسیاری از نقاط ضعف خود را در اردوهای تیم ملی برطرف كرده، حبیب اخلاقی در ۸۴ و امیر علی‌اكبری در ۹۶ نیز كشتی گیران خوب و قلدری هستند و مسعود‌ هاشم‌زاده در ۱۲۰ نیز به عنوان باسابقه‌ترین عضو تیم تمرینات بسیار خوبی را برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك دنبال كرده است.